Понад 200 автентичних страв презентували на етно-гастрономічному фестивалі у Бучацькому районі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Минулої неділі у Золотопотіцькій громаді вже вдруге відбувся фестиваль «Смак Золотого Потоку». Господині з 11 сіл презентували автентичні страви, які готують у їх місцевості. Жінки радо ділилися рецептами і пригощали гостей свята.

У наметі Костільників можна було продегустувати голубці з жовтвила. Це народна назва рослини. Місцеві пояснюють, що листя дуже схоже на щавель. Всередині їх наповнюють дріжджовим тістом і випікають. Село Соколів пригощало гостей квашеними огірками з медом, супом із квашеного буряка та балабухами – це кульки з борошна, картоплі та сиру.

– Квашений буряк – корисна і дуже смачна страва, – розповідає Галина Григоришин із Соколова. – Для його приготування беремо червоний буряк і заливаємо водою з сіллю. На 10 літрів води беремо 600 г солі. Зверху потрібно поставити шматок житнього хліба, і так воно кваситься і може зберігатися тривалий час. Аби приготувати страву, вже готовий квашений буряк тремо, заливаємо водою і варимо. Потім додаємо гречку і далі проварюємо. Готуємо засмажку – цибулю смажимо на олії або на смальці зі шкварками. Окремо підсмажуємо борошно і збиваємо із сметаною. Далі все це змішуємо, додаємо спеції, часничок і зелень.

У Русилові обов’язково готують на свята і у піст коржі з маком.

– Для їх приготування потрібно півлітра кефіру, одне яйце, по 1 чайній ложці соди і оцту, дрібка солі, три чайні ложки цукру, – розповідає місцева господиня Ольга Турчак. – Все змішати, додати борошна і замісити тісто. З нього сформувати 8-10 круглих коржів. Випікати їх на сковороді із двох сторін. Далі коржі подрібнити і змішати з маком, перетертим з цукром і медом.

Господині Миколаївки приготували шупеню – страву з квасолі, кукурудзяної крупи та шкварок. Села Сновидів і Возилів презентували велику кількість рибних страв – квашену рибу, тушонку з риби, фаршировану щуку, смажений короп. Скоморохи пригощали вушками із грибами та солодощами.

– Ми готували всією родиною, – каже Марія Федорончук. –  Разом з правнучкою Танею ми пекли коржі з яблуками, запіканку з пшона, медовик. Всі страви, які ми презентуємо, приготовані за давніми рецептами. Вони не лише смачні, а й корисні.

Цьогоріч фестиваль «Смак Золотого Потоку» організували за підтримки Західноукраїнського ресурсного центру у рамках програми USAID DOBRE.

– Щоб віднайти оригінальні рецепти Золотопотіцької громади, ми провели опитування та залучили експертку та дослідницю української кухні Олену Брайченко, – розповів програмний спеціаліст програми DOBRE Андрій Мартишко. – Громада має великий туристичний потенціал – поряд річка Дністер та залишки замку Стефана Потоцького, палац тутешнього магната Гнєвоша, особлива природа Дністровського каньйону та каскад водоспадів у селі Русилів. У громаді є близько десятка зелених садиб та дві туристичні бази. Сподіваємося, фестиваль допоможе жителям переоцінити те, що вони насправді мають, і використовувати це для впізнаваності та маркетингу.

У рамках фестивалю жителям села і гостям свята презентували промоційний ролик Золотопотіцької громади, створений за підтримки програми DOBRE. Героями відео стали місцеві жителі, відомий письменник Юрій Андрухович, який згадав Золотий Потік у книзі «Лексикон інтимних міст», Олена Брайченко.  Всі вони переконані, що Золотопотіцька громада має велике майбутнє і вже незабаром тут створять цікаві туристичні гастрономічні маршрути, які дивуватимуть автентичними стравами, мальовничими місцями і особливим смаком придністровського краю.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *