Поради від Марії Тройчак

Поради від Марії Тройчак

На вулиці – прекрасна літня пора. Час відпочинку, розмаїття фруктів та овочів, зелені та буяння трав. За цей період кожній людині потрібно запастися вітамінами на цілий рік, загартуватися та відновити своє здоров’я.

Що потрібно їсти, аби зміцнити свій імунітет і принести користь організму, які трави збирати у розпалі літа та як правильно це робити, ми запитали у відомого тернопільського фітотерапевта Марії Тройчак.

Марія Тройчак

Абрикос для довголіття

– Ще з давнини рослини були не лише джерелом харчування людей,  а й допомагали їм позбутися багатьох хвороб, – розповідає пані Марія. – У ті часи їжа була ліками, а ліки були їжею.

Фітотерапевт радить звернути особливу увагу на абрикоси, які сьогодні можна придбати на ринку за доступною ціною. Вже сам колір цього фрукта говорить про те, що у ньому містяться багато вітамінів. Зокрема, це  провітамін А, який необхідний кожній людині для зміцнення імунітету.

Найкраще споживати абрикоси свіжі або ж сушені. Однак і у варенні з цих фруктів зберігається багато корисних речовин. Перед вживанням їх варто залишити у воді на кілька годин, щоб позбутися шкідливих речовин. Огірки і помідори фахівець радить вимочувати цілу ніч.

Абрикоси виводять з організму холестерин, допомагають у лікуванні атеросклерозу, гіпертонії, нирок. Колись наші предки готували з цих фруктів суміш довголіття. ЇЇ рецепт доволі простий: півкілограма абрикосів нарізати маленькими шматочками. Окремо приготувати сироп: 100 г цукру, 100 г води, 100 г ванільного цукру. Залити ним абрикоси і поставити на 2 години в холодильник. Потім розкласти в баночки і поставити в темне місце. На більш тривале зберігання варто приготувати суміш з цитрусовими. Для цього потрібно 2 кілограми абрикосів, 4 великих апельсинів і один лимон. Цитрусові варто добре промити і залити окропом. Коли вода охолоне, разом з абрикосами пропустити через м’ясорубку, додати два кілограми цукру і залишити на дві доби. Потім розкласти в пропарені скляні банки, закрутити їх і зберігати в прохолодному місці. Таку суміш можна вживати всю зиму для підняття імунітету. Однак людям з підвищеною кислотністю шлунка варто бути обережними.

 

Худнемо смачно

Жінкам, які прагнуть схуднути, Марія Тройчак радить спробувати раз у тиждень влаштовувати собі розвантажувальні дні, з’їдаючи по 5-6 склянок абрикосів або аґрусу. Така методика ефективніша за виснажливі дієти і приносить добрі результати. Якщо ж хвороби шлунку не дозволяють вживати ці фрукти сирим, можна їх заморозити та варити з них чай. Вживати по одній четвертій склянки протягом дня. Через два тижні зробити перерву і знову продовжити пити. Цей чай допомагає нормалізувати порушений обмін речовин.

 

Рослина від 99 хвороб

Пані Марія вважає, що кожна людина різноманітними травами може лікувати захворювання, покращувати собі настрій і підтримувати здоров’я. Тільки треба цим усім вміло користуватися. Пам’ятати,  що рослини мають як корисну, так і шкідливу дію. Все, що надміру, не лікує, а вбиває нас.

– Зараз на порі звіробій та волошка синя, – розповідає фітотерапевт. – Стародавні знахарі говорили, що звіробій може зцілити від 99 хвороб. Дійсно ця рослина має дуже широкий спектр дії. Він дуже помічний при виразках та для загоєння ран. Подрібнені суцвіття з медом можна прикладати до ран. Якщо є несприйняття меду, то можна використовувати соняшникому або оливкову олію.

 

Звіробій врятує від ветеліго

Марія Тройчак радить збирати лікарські рослини в екологічно чистих місцях і заготовляти їх прямо на вулиці. Відразу ж брати з собою скляну банку, ніж, щоб подрібнити рослину, і рідину для заливання. Адже у щойно зірваних трав зберігаються всі ефірні олії. Суцвіття звіробою (10-20 см. зверху) зібрати і натовкти в баночку. Залити їх олією чи спиртом і настоювати.

Така рідина допомагає від укусів комарів, з неї можна робити компреси при трофічних виразках, тромбофлібіті, хворих суглобах, попереку.

Настої можна виготовляти з подрібненої сировини – 3 столові ложки на 200 грам окропу. Настояти 3-4 години в темному місці. Вживати внутрішньо три рази на день, щоб нормалізувати роботу кишково-шлункового тракту, підвищену кислотність, для поліпшення венозного кровообігу, при лікуванні гастритів, коліту, циститу, жовчнокам’яної хвороби. Примочка із звіробою дуже добре знімає зубну біль. Ця рослина помічна при хворобі ветеліго, від якої сьогодні страждають багато людей. Для лікування використовують настій із суцвіть звіробою на оливковій олії, яку потрібно вистоювати 21 день на світлі бажано в жовтій банці під скляною кришкою.

 

Квітка для очей

Пані Марія розповіла нам про ще одну корисну літню квітку – волошку синю. У цій рослині, яка сьогодні квітне на полях,  лікувальними є лише сині пелюсточки.  Варто їх рвати до обіду у перші два тижні цвітіння. ЇЇ застосовують при лікуванні нирок, сечовивідних шляхів, курячої сліпоти, запалення очей. Суцвіття заливаються кип’ятком, туди вмочують лляне полотно і прикладають до очей. При ангіні та ларингітах можна використовувати відвар цієї рослини. Одну столову ложку квітів волошки синьої залити склянкою гарячої кип’яченої води, закрити кришечкою і варити на водяній бані 15 хвилин. Потім долити окропу до повної склянки, адже частина рідини в процесі варіння випарується. Пити по одній столовій ложці три рази на день.

Юля Томчишин

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *