Золотий вус – домашній женьшень

Золотий вус – домашній женьшень

Усе частіше в домівках тернополян можна побачити «волосся Венери», більш відоме як золотий вус. Ще цю кімнатну рослину називають домашнім женьшенем за цілющі властивості. Люди розповідають неймовірні історії про те, як вилікували з її допомогою різні болячки, передають один одному паростки, шукають у квіткових магазинах.

Золотий вус – домашній женьшеньЗолотий вус швидко розмножується, росте і добре приживається. Тому кожен має змогу завести «цілителя» на своєму підвіконні.

Завдяки активним біологічним речовинам золотий вус здатний боротися з різними інфекціями, стимулювати процеси обміну речовин, зміцнювати кровоносну систему й імунітет, сприяти виведенню шлаків з організму. Окрім того, ця рослина багата на вітаміни та мінерали.

У народній медицині золотий вус використовують для лікування багатьох захворювань. Найбільш ефективні рецепти пропонуємо читачам «Нашого ДНЯ». Однак зауважте:  придатною для лікування рослина стає тоді, як її відростки – «вуса» – набувають не менш як 9 суглобчиків-члеників. Цілющі властивості мають листя, стовбур і пагони. Використовують і колінця, тобто міжвузля, коли вони вже дозріли. Про це свідчить їхній темно-фіолетовий колір. Якщо колінця тривалий час залишаються зеленими і не змінюють колір, це означає, що рослині бракує світла.

 

Хвороби шлунково-кишкового тракту

У випадку різних розладів процесів травлення можна порекомендувати відвар з листя золотого вуса. Один листок довжиною 20-25 см (чи два листки по 10-15 см) подрібнити і залити 700 мл окропу. Поставити суміш на 10-15 хв. на слабкий вогонь. Потім зняти посуд з вогню, закутати й настояти 10-12 год. Вживають відвар, підігрівши на водяній бані, тричі на день за півгодини до їди по 50-70 мл (залежно від маси тіла).

У холодильник відвар можна не ставити. Завдяки антисептичним властивостям цієї рослини він може досить довго зберігатися при кімнатній температурі.

 

Панкреатит і порушення обміну речовин

Для приготування ліків треба подрібнити 3-4 горизонтальних відростки, які доросли до 12 міжвузлів. Залити їх 600 мл медичного спирту, настояти добу в темному місці. Долити 900 мл очищеної води й поставити у темне місце ще на тиждень. Вживати по 1 десертній ложці 1 раз на два дні. Курс лікування — 30 днів.

 

Серцево-судинні захворювання

Подрібнити до 20 міжвузлів золотого вуса, залити 500 мл 70-відсоткового спирту і настояти 2 тижні в темному місці. Під час приготування ліків їх потрібно щодня збовтувати, потім проціджувати. Вживають настоянку тричі на день за 20 хв. до їди по 15 крапель, розбавлених у 100 мл води.

Курс лікування – 10 днів. Його можна повторювати з інтервалом у 5 днів.

 

Підвищення захисних сил організму й профілактика захворювань

1-2 відростки золотого вуса подрібнити, залити 1,5 л 70-відсоткового спирту і настояти при кімнатній температурі 2 тижні, процідити. Перед вживанням розводити водою з розрахунку 10-25 крапель на 30 мл води. Вживати настоянку 1-2 рази на добу за 40 хв. до їди 1-1,5 місяця. З інтервалом 10 днів курс можна повторити до 4 разів.

 

Гайморит і бронхіт

Тридцять «колінець» рослини залити 0,5 л горілки, настояти сім днів. При цьому настоянка повинна набути світло-бузкового кольору. Закапувати в разі виникнення гаймориту по 2 краплі в кожну ніздрю з різницею у 15 хв. (одна крапля, а через 15 хв. – друга). Робити цю процедуру тричі на день.

 

Хвороби нирок і сечового міхура

Подрібнити 1 лист золотого вуса довжиною не менше 20 см, залити 1 л окропу, закутати посудину і настоювати протягом доби. Вживати за 40 хв. до їди по 1/4 склянки 3 рази на день, попередньо підігрівши на водяній бані. Курс лікування – 14 днів. Після перерви (не менше 5 днів) курс можна повторити.

 

Хвороби суглобів

Стебло довжиною 10 см і 2-3 листки золотого вуса подрібнити й вичавити сік. Вичавки підсушити і залити 1,5 склянки оливкової олії. Настояти 2-3 тижні, процідити і додати половину вичавленого раніше соку золотого вуса. Зберігати олію у темному місці в закритому посуді. Цю олію з успіхом використовують для розтирань. Їх зазвичай проводять перед сном по 10 хв. Можна робити й аплікації: шматочок марлі, складеної у кілька шарів, змочити олією і накласти на хворе місце на 10-15 хв. Цю процедуру проводять перед сном через день.

 

Артрити, артрози та шкірні хвороби

Для лікування використовують олію. Її виготовляють із висушених вичавок після відділення соку з листя та стебел або з кашки з подрібнених свіжих вусів. Отриману масу залити оливковою олією (рослина має бути покрита олією на 1-2 см). Настоювати 2-3 тижні, потім відтиснути. Олійний екстракт зберігають у темному скляному посуді в темному місці. Використовуюь для розтирань і аплікацій.

 

Остеохондроз і радикуліт

Сорок міжвузлів бокових паростків-вусів залити 0,5 л горілки, настоювати 20 днів у темному місці. Для лікування застосовують у вигляді компресів.

 

Шкірні хвороби, рани

Використовують кашку або сік з листя та стебел рослини. За основу можна брати дитячий крем або вазелін. Сік змішати з основою у співвідношенні 1:3, кашку – у співвідношенні 2:3. Мазь накладати на хворе місце.

 

Для розтирань при застуді

За основу беруть внутрішній свинячий або борсучий жир. Сік змішати з основою у співвідношенні 1:3, кашку — у співвідношенні 2:3.

 

Запалення ясен, пародонтоз

Можна прикладати пожмакане листя (2-3 см) на 20-30 хв. до ясен кілька разів на день. Жмих випльовувати.

 

Фарингіт, ангіна, загострення хронічного тонзиліту

Полоскати горло водним настоєм золотого вуса (1 лист на літр теплої перевареної води, настоювати ніч) кілька разів на день.

 

Гіпертонія

Знизити артеріальний тиск допомагає суміш відварів глоду і золотого вуса. Для приготування відвару із золотого вуса можна використовувати листя, стебло та «колінця» пагонів. Їх подрібнюють, заливають холодною водою, доводять до кипіння, але не кип’ятять, а залишають на 6-7 год. Потім проціджують і зберігають відвар у темному місці. Вживати по десертній ложці два рази на день за 30 хв. до їжі. Курс лікування – 5 днів.

 

Для виведення холестерину

Беруть 35 колінець золотого вуса, складають у темну банку, заливають 1,5 л 70% спирту. Настоюють 2 тижні в темному прохолодному місці. Перед вживанням десертну ложку настоянки добре змішати зі столовою ложкою нерафінованої соняшникової олії. П’ють 3 рази на день за 20 хв. до їди. Перед прийомом ліків – 2 год. нічого не їсти. Курс лікування – 20 днів.

 

Неприпустиме в разі прийому всередину передозування. Максимальна добова доза спиртової настоянки – 3 десертні ложки. Також не можна тримати компреси надто довго, щоб не було подразнення.

В окремих людей, особливо зі схильністю до алергій, препарати золотого вуса можуть викликати висипання на шкірі. Тому потрібна обережність, бажано проконсультуватися з лікарем.

 

Автор

Зіна Кушнірук

Редактор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *