Ракетний удар по Яворівському полігоні: у Тернополі судитимуть корегувальника

Ракетний удар по Яворівському полігоні: у Тернополі судитимуть корегувальника

Тернопільський апеляційний суд розгляне апеляційну скаргу на вирок 74-річному Олександру Косторному, якого Галицький районний суд Львова визнав винним у державній зраді.

Верховний суд змінив підсудність цієї справи через неможливість створити склад суду у Львівському апеляційному суді.

Рішення Верховного суду, ухвалене 3 грудня, стало відповіддю на подання Львівського апеляційного суду. У суді повідомили, що всі дев’ять суддів його кримінальної палати раніше вже брали участь у цьому кримінальному провадженні, наприклад, розглядали скарги на запобіжні заходи. Через це вони були виключені з авторозподілу справи.

Верховний суд визначив Тернопільський апеляційний суд як найближчий територіально суд, здатний забезпечити неупереджений розгляд апеляції.

Суть справи

У березні 2022 року, на початку повномасштабного вторгнення рф, Олександр Косторний передав представнику росії зображення території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівського полігону), що розташований неподалік Львова.

Ця інформація, за даними обвинувачення, була використана для ракетного удару 13 березня. Російські війська завдали нищівного обстрілу, влучивши у казарми, де перебували військові. Трагедія призвела до загибелі 61 людини, а ще 160 осіб отримали поранення.

У червні 2023 року Галицький районний суд Львова визнав Косторного винним у державній зраді та засудив його до 15 років позбавлення волі.

Косторний заперечує свою провину, стверджуючи, що обвинувачення не довело його причетності до злочину. Разом із адвокатом він подав апеляційну скаргу, вимагаючи перегляду вироку.

Довідка

Прокурори у суді довели, що з початку повномасштабного вторгнення 73-річний уродженець Львова – колишній працівник кдб срср – співпрацював з агентами ФСБ рф. 

Косторний збирав відомості про розташування військових об’єктів, зброї та об’єктів критичної інфраструктури в регіоні. Через месенджер Теlegram він переслав карту-схему Яворівського військового полігону, де зображувалося розташування військових містечок Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Особливо звернув увагу фсб, де розташовані казарми та гуртожитки.

Окрім цього, львів’янин передавав ворогу іншу інформацію з метою підривної діяльності проти України. 

13 березня 2022 року окупанти здійснили обстріл цих обʼєктів, загалом випустивши понад 30 ракет.

Правоохоронці затримали навідника у червні 2022 року.

Джерело: Судовий репортер

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *