Реформ більше не буде: на українців очікують зміни

Реформ більше не буде: на українців очікують зміни
Чим реформи відрізняються від змін? Чи навпаки. Фактично, нічим. Головне, аби ті реформи чи зміни в державі впроваджувалися

Реформ нова влада більше не проводитиме. Про це заявив заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка. Тепер на українців очікують зміни. «Ми будемо робити зміни, я б сказав, будемо їх нав’язувати і впроваджувати. Десь вогнем і мечем, десь м’якою силою й переконанням. Я б не радив нікому опиратися цим змінам», – наголосив Рябошапка.

Побачимо, що з цього вийде. Адже опиралися, у першу чергу, реформам високопосадовці, чиновники, депутати, олігархи.

А ще ефект змін залежатиме від настроїв українців: стали жити краще чи ні. Пригадуєте, як розганяли тему «зубожіння» перед виборами?

До речі, скільки відсотків українців задоволені життям зараз? За даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, – загалом 48 відсотків. Рівнем своєї матеріальної забезпеченості незадоволені  57 відсотків. Гарантуванням безпеки України незадоволені – 64 відсотки, а економічним становищем – 83. Це багато. І лише 14 відсотків українців упевнені в завтрашньому дні. А це – дуже мало.

Крім того, вітчизняна економіка залежить від заробітчан. Так склалося, що вони стали інвесторами. У будівельну галузь, приміром. Хто, скажімо, в Тернополі у переважній більшості купує житло? Заробітчани. Значну лепту вносять їхні кошти і в ресторанний бізнес, у медичні послуги тощо. Тобто, зовнішнє фінансування і гроші, які заробітчани надсилають своїм сім’ям із-за кордону, продовжують залишатися головними чинниками підтримки економічної стабільності країни. Коли ж заробітчани заберуть свої сім’ї – економіка впаде, заявив директор департаменту економічної політики Федерації роботодавців Сергій Саливон. «Люди досить активно виїжджають з країни, і поки ще пересилають гроші, багато. Це значною мірою дозволяє збалансувати платіжний баланс», – цитує експерта «EADaily».

На думку економіста, в перспективі ці люди за кордоном осядуть, перевезуть туди свої сім’ї і перестануть слати гроші в Україну. Коли це набуде масового характеру, навіть просто підтримувати інфраструктуру в державі стане майже неможливо.

Висновок: необхідно розвивати і підтримувати вітчизняну промисловість. Якщо нова команда з цим впорається – економіка триматиметься. Коли ж ні – робочі місця почнуть скорочуватися ще стрімкіше. Тоді залишиться покладатися лише на зовнішнє фінансування – продовжувати сидіти на  «фінансовій голці» і надіятися на реструктуризацію поточних боргів.

Слід зазначити, у «Слузі народу» визначилися з пріоритетами: спочатку економічні реформи (чи зміни), а потім національна ідея. «Слуга народу» з 254 депутатами в парламенті спочатку зосередиться на питаннях економіки, пізніше – на «глибоких» речах, на кшталт пошуку національної ідеї», – розповів керівник виборчого штабу, майбутній нардеп Олександр Корнієнко в інтерв’ю «РБК-Україна».

Але є ще війна. І про це не варто забувати. Хтозна, які корективи (зміни) вона може внести…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *