Рекордний оберіг: вишивана карта тернопільських майстринь здолала шлях у півекватора (ФОТО)

Рекордний оберіг: вишивана карта тернопільських майстринь здолала шлях у півекватора (ФОТО)

На фестивалі у Борщові презентували карту України, яка складається з-понад мільйона хрестиків. Вишивали її більше року в різних куточках України, а також у Латвії люди різного віку і професій. Творили цей унікальний оберіг у власних домівках, на фестивалях, у будинках культури, торгівельних центрах, школах. Коли ж підрахували маршрут, який здолала карта, виявилося, що це 16983 кілометри.

– Це ж майже половина довжини екватора земної кулі, – зазначив експерт Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський. – Тож майстриням вдалося встановити рекорд «Найдовший маршрут вишитої карти України».

Сертифікат, який засвідчує рекорд, вручили куратору проекту «Україна моя вишивана» Тетяні Дяківнич  під час фестивалю «Борщівська вишиванка».

– Велика подяка  учасникам, координаторам та організаторам заходів від Збруча до Дністра, від Сходу до Заходу аж до Латвії за ваше розуміння,  патріотизм, вагомий внесок втілення ідеї в життя, – каже голова гомадської організації «Гільдія народних умільців «Перлина» Тетяна Дяківнич. – Дякую своїй команді Ірині Харатін, Любов Онисько, Юрію Дуднику за ваш вагомий внесок. Особисто дякую за підтримку членам організації Любові Долинській та Галині Дереворіз, не дивлячись на велику відстань ви були з нами на презентації.

Сьогодні карта-оберіг зберігається в краєзнавчому музеї Борщова. Організатори кажуть, вишиваний оберіг готовий мандрувати далі і підкорювати українські та закордонні музеї.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares