«Російської весни» в Україні Путіну замало. Хоче «Золоту осінь»?

«Російської весни» в Україні Путіну замало. Хоче «Золоту осінь»?

путін

Західна Україна ще донині відходить від «золотого вересня» 1939 року, який принесли радянські «освободітєлі». А Східна бореться з путінськими окупантами, які увірвалися з «російською весною». Схоже, у Кремлі не мають наміру припиняти безчинства на території суверенної держави України. Навпаки, готують «Золоту осінь».

Питанням національної безпеки країни є отримання інформації щодо планів та фінансування операції «Золота осінь» із дестабілізації ситуації у восьми областях, заявив глава СБУ Валентин Наливайченко. Йдеться про Луганську, Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Одеську та Харківську області. Служба безпеки намагається отримати інформацію – що це за операція «Золота осінь», хто саме її планує і хто повинен фінансувати.

Тим часом, експерти висловлюють різноманітні сценарії розвитку подій на Сході. Ніхто лише не прогнозує миру найближчим часом. Кажуть: неоголошена війна може тривати місяці, а то й більше.

Найпесимістичніший сценарій, за повідомленням «Еспресо.TV», передбачає, що кремлівські маріонетки на Донбасі від відкритого спротиву можуть перейти до класичної міської партизанської війни. Це – теракти, вибухи, демонстративні вбивства. І якщо Київ з цією кривавою партизанщиною не впорається, після кількох місяців Росія зможе на високому міжнародному рівні заявити, що без її миротворців Донбас не заспокоїться ніколи. Й навіть спробує отримати мандат на введення військ. У такому випадку Кремль отримає омріяну зону нестабільності, як Південна Осетія чи Придністров’я.

Наразі вздовж українсько-російського кордону РФ продовжує накопичувати військову техніку. З «новинок» – десять вертольотів біля кордону з Харківською областю. Крім того, диверсанти проводять активне мінування вздовж нашого кордону. Зокрема, мінують маршрути слідування прикордонних нарядів та українського резерву.

Перший заступник голови Державної прикордонної служби Павло Шишолін на брифінгу повідомив: диверсанти і бандитські угрупування змінюють тактику проти українських прикордонників. «Нам протистоять високомобільні підготовлені групи з найсучаснішою зброєю – мінометами, кулеметами, «Шмелями», іншою технікою, якої не мають Збройні сили України. Перед нападом проводять розвідку безпілотними аппаратами», – сказав він. 

Але найважче, зазначають військові, вести бій у населених пунктах. Тим паче – у великих. Що очікує міста-мільйонники Донецьк і Луганськ? Свій попередній форпост – Слов’янськ – терористи перетворили у жахіття. Місто відбудують. А як «реставрувати» людські душі, які так і не втямили – хто друг, а хто – ворог? Українці з інших регіонів везуть на Схід хліб і до хліба. Росія ж – зброю і терористів…

Оглядачі західних ЗМІ констатують: РФ вже, фактично, вторглася у східну Україну і тепер відповідь за Заходом. Так ось, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр настійливо закликає українську владу сісти за стіл переговорів з терористами для мирного врегулювання конфлікту на сході України, незважаючи на успіхи АТО. Він нагадує, що шостого липня у Києві відбулася зустріч контактної групи для вирішення конфлікту на Донбасі, і назвав переговори важкими, повідомили у прес-службі МЗС ФРН. «Усі сторони підтримали декларацію, ухвалену другого липня у Берліні, яка означає продовження розмов, у тому числі з представниками сепаратистів для того, аби досягнути спільної мети – припинення вогню на сході України», – сказав німецький міністр.

Як відомо, з терористами ще ніхто не домовився. А, по-друге, не стільки про Україну дбає пан Штайнмайєр, як про інтереси власної держави. Німеччині не вигідні санкції проти Росії – постраждає бізнес. Тамтешніх бізнесменів дуже тривожать наміри Ангели Меркель підтримати позицію США щодо третього етапу санкцій проти РФ. Лідери низки німецьких компаній закликають свою владу досягати деескалації в Україні політичними методами. До слова, Франція та Італія також категорично проти санкцій щодо Росії. І, як повідомив «Інтерфаксу» один із європейських дипломатів, ЄС, найімовірніше, найближчими днями розширить обмежувальні заходи стосовно Росії, але «третьої фази» не буде.

У свою чергу польське видання «Rzeczpospolita» вважає: декларація між Україною, Німеччиною, Францією та Росією щодо можливого перемир’я і продовження переговорів у Донецьку, ухвалена у Берліні, вигідна насамперед Росії, яка намагається уникнути санкцій Заходу. І сепаратистам, котрі за час ще одного перемир’я зміцнили б свої позиції. Газета наголошує: недарма Сергій Лавров так довго дякував Франкові-Вальтеру Штайнмаєру за його старання підписати цю «загальну і розпливчату декларацію». Штайнмаєр, на думку польських дипломатів, блокує будь-які санкції проти Росії. Натомість, канцлер Ангела Меркель дотримується іншої думки.

Цікаво, що казав би і як діяв би пан Штайнмаєр, якби, для прикладу, у його країні терористи розстрілювали автобуси з пасажирами? Або під час так званого перемир’я вбили понад два десятки військових? Зрештою, напали б на його країну?

Тепер виникла ще одна проблема. Звільняючи міста від терористів, підрозділи Збройних сил стикнулися з прямими ознаками широкомасштабної мінної війни, яку ведуть бойовики. Це створює серйозну загрозу життю мирного населення, наголошують у Міноборони. Відступаючи, терористи намагаються замінувати не тільки шляхи, а й об’єкти інфраструктури та життєзабезпечення міст і сіл, які опинилися в районі АТО. В оборонному відомстві зазначають: «Усупереч Конвенції про заборону протипіхотних мін (Оттава, 1997 рік), терористи активно їх використовують. При цьому, цинізм проросійських терористів сягнув свого піку – бойовики мінують об’єкти, абсолютно не зважаючи на той факт, що ймовірною жертвою можуть стати цивільні люди і навіть діти».

На велике розчарування Путіна і його західних лоббістів, глава Міноборони Валерій Гелетей виключає одностороннє припинення вогню з боку сил антитерористичної операції. «Президент України заявив про це однозначно. Тепер будь-які переговори можливі виключно після остаточного складання зброї бойовиками», – підкреслив Міністр оборони.

Свою «стурбованість» вже озвучив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Він дуже занепокоєний долею бойовиків і жалкує з приводу того, що українські силовики вибивають їх з позицій. А складання зброї терористами розцінює як капітуляцію. Очевидно, пан Штайнмаєр не коментуватиме  «стурбованості» свого російського колеги. Бо навіть союзники не зрозуміють.

Ольга ЧОРНА.   

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *