У наш час все частіше зовсім ще молоді люди, а то і підлітки скаржаться на те, що у них виникають проблеми із запам’ятовуванням. Виникають і проблеми з вивченням іноземних мов, так як погана пам’ять не дає запам’ятовувати нові слова. Але все-таки хапатися за голову і приречено голосити “щось з пам’яттю моєю стало” не варто, скільки б років вам не було.
Для того, щоб впоратися з проблемою, постарайтеся не перевантажувати себе непотрібною інформацією, яка звалюється на нас на кожному кроці. Не дивіться по телевізору всі передачі поспіль, вибирайте лише ті, які вам дійсно цікаві. Не просиджуйте без потреби довгі години перед монітором комп’ютера, автоматично переходячи з сайту на сайт – значно корисніше прогулятися. Не забивайте голову непотрібними фактами, не дуже інформацією. Пам’ятайте, як Шерлок Холмс говорив: “Мій мозок – це горище з безліччю полиць, з яких в разі необхідності я дістаю потрібний том”. Ну і, звичайно, включіть в меню ті продукти, які допоможуть наситити судини головного мозку киснем.
Авокадо. Мононенасичені жири, що містяться в цих плодах, збільшують кількість кровы, яка надходить у мозок. Завдяки цьому поліпшується постачання киснем тих частин мозку, які допомагають думати і запам’ятовувати деталі.
Яблука. Старайтеся їсти щодня. Яблука перешкоджають розвитку недоумства, у них міститься вітамін С – давно відомий засіб проти хвороби Альцгеймера.
Темний шоколад. Він зменшує різні запалення і може перешкоджати окисленню мозку, яке інколи буває провісником багатьох неврологічних захворювань.
Зелений чай. У ньому містяться катехіни, що захищають мозок, а також зменшують кількість білка, що сприяє втраті пам’яті та ураженню нервів.