Що краще: два компресора або один?

Що краще: два компресора або один?

Однозначної відповіді на це питання не існує, свої плюси і мінуси є в обох системах. Основною перевагою двох компресорних моделей вважається їх підвищена економічність – у порівнянні з аналогічним за розміром однокомпресорним апаратом, холодильники с 2 компресорами будуть споживати трохи менше електроенергії. Різниця в енергоспоживанні не така велика, але якщо її порахувати на весь термін служби холодильника, то вийде досить суттєва сума. Це особливо актуально для європейських країн, вартість електроенергії в яких досить висока.

Переваги з технічної точки зору

Підвищену економічність двох компресорних холодильників можна пояснити наступним чином. Як відомо, такі моделі мають незалежне регулювання температури в кожній камері, якщо система управління виявляє підвищення температури в одній з камер, то вмикається відповідний цій камері малопотужний економічний компресор, який вимикається як тільки температура в камері досить знизиться.

Одно компресорний холодильник не має роздільного регулювання. І якщо треба знизити температуру в холодильній камері, доводиться включати єдиний, відносно потужний і енергоємний компресор, який одночасно з охолодженням холодильної камери буде змушений здійснювати, можливо, непотрібну в даний момент роботу по додатковому проморожування морозилки, витрачаючи на це додаткову електроенергію.

До інших достоїнств варто віднести наявність повноцінного режиму суперзаморожування в морозильній камері, а також можливість відключити одну з камер, залишивши працювати іншу (буває корисно під час тривалої відсутності власника). Крім того, в силу певних особливостей функціонування компресійного холодильного агрегату, два малопотужних компресора створюють менше шуму, ніж один потужний. Відповідно, при інших рівних умов, двох компресорний холодильник буде працювати трохи тихіше.

Що стосується однокомпресорних апаратів, то відсутність всіх перерахованих вище благ компенсується нижчою ціною самого холодильника, що в деяких випадках є вирішальним фактором.

Золота середина

Варто згадати ще про один тип холодильників, тим більше, що він набуває все більшої популярності. Йдеться про одно компресорний апарат, в холодильному агрегаті якого додатково встановлено спеціальний електромагнітний клапан, керуючий потоками холодоагенту, що циркулює в агрегаті.

Завдяки наявності цього клапана, з’явилася можливість охолоджувати камери незалежно один від одного, не витрачаючи енергію компресора на камеру, в даний момент часу що не потребує зниженні температури. Використання такої схеми дозволяє досягти економічності, порівнянної з економічністю двох компресорного холодильника.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *