Що потрібно знати про пломбування каналів?

Серед усіх процедур, що проводяться за стінами стоматологічних кабінетів, однією з найважливіших є пломбування зубних каналів. За рахунок даної процедури фахівці ліквідують розвиток інфекції в системі зубних кореневих каналів. Вона може бути викликана діяльністю бактерій у ротовій порожнині. За наявності карієсу, в результаті пошкодження зуба через яку-небудь травму та при зношенні пломби інфекція починає розповсюджуватися на тканини.

Навіщо потрібне пломбування каналів?

Видалення бактерій можна здійснити, видаливши зуба. Але якщо це можливо, то кращим методом буде пломбування каналів. У такому випадку зуб закривається коронкою чи пломбою, внаслідок чого запалення тканин минає. Під час процедури дантист застосовує місцеве знеболювальне, що за рівнем болю ставить пломбування каналів на один рівень з установкою пломби. Якщо стоматолог підібраний правильно, то маніпуляції будуть проведені успішно, а зуб прослужить ще більше десятка років.

Від інфекції найбільше страждає пульпа – м’яка тканина в центрі зуба. Виявити зараження можна, якщо зробити рентгенівський знімок. Інфекція супроводжується такими симптомами, як хитання зуба, біль під час кусання та жування, при вживанні холодних та гарячих напоїв, їжі. З деяким часом біль зникне, адже повністю відімре пульпа. Людині може здаватися, що вона повністю здорова, але інфекція поширюватиметься через зубні канали, що призведе до набрякання ясен, виділення гною та потемніння зуба. В будь-якому випадку зубного болю слід терміново звернутися до стоматолога.

Хід процедури

Зубні канали пломбуються протягом двох чи більшої кількості сеансів. Проводити цю операцію може як загальний стоматолог, так і фахівець-ендодонтист, якщо випадок захворювання досить складний. Після введення знеболювального спеціаліст оточує зуб гумовою прокладкою для ізоляції слини. Потім він відкриє зуб через коронку для доступу до пульпи та видалення зараженої її частини. За необхідності потрібно буде відкачати гній із порожнини. Далі слід прочистити та розширити за допомогою декількох шліфувань зубний канал, аби легше було його запломбувати. Між сеансами стоматолог вводить у зубний канал спеціальний препарат, що вбиває зайві бактерії. За появи підвищеної температури чи сильного набрякання необхідно прийняти антибіотик.

Пломбування зубного каналу попередить подальший розвиток інфекції та дозволить і далі радіти смачним стравам.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares