Для підтримки печінки в тонусі варто їсти більше гарячих страв і салатів із сирих і відварених овочів. Вінегрети, пісні зупки, бурячок з хроном чи цибулею тощо. Головне, всі салати, які подаєте до столу, слід заправляти олією. Найкориснішими для печінки вважають оливкову, гірчичну, конопляну, лляну олії.
Для підтримки здоров’я печінки варто додати в меню молочні продукти: йогурт, кефір, нежирний сир. Особливу перевагу слід надати кефіру, бо він знижує ризик ожиріння печінки, гіпертонії, засмічення судин, а також є дієтичним продуктом при багатьох захворюваннях. Йогурт поліпшує травлення, виводить шкідливі речовини з організму, оздоровлює флору кишківника. Нежирний сир – скриня фосфоліпідів і лізину. І вживати його слід не лише при захворюваннях печінки, а й для оздоровлення всього організму.
Корисною для печінки буде й рибна дієта. Печінка, яка втомилася переробляти тваринне м’ясо, з вдячністю сприйме рибу: хека, коропа, форель. Якщо хтось не може й дня прожити без м’яса, то варто споживати курятину, телятину, індичатину, але відварну чи приготовлену на парі. На смажене, жирне накладіть табу.
Корисними для організму будуть каші: вівсяна, гречана, ячна тощо. У гречці багато білків і амінокислот, що є будівельним матеріалом для печінки, вівсянка допомагає вивести з організму різноманітні шкідливі речовини і сприяє нормалізації роботи печінки.
Овочі, фрукти, зелень також корисні для печінки. Особливо різні види капусти, морква, буряк, кабачки. Завдяки високому вмісту в них активних речовин, можна не тільки оздоровити хворі клітини печінки, а й очистити її від токсинів.
Корисні для печінки відварні бобові, перепелині яйця, курага, банани, чорнослив, родзинки чорні й білі, інжир, а також чиста свіжа вода, мінеральні води.