НЕЯКІСНА ЗЕМЛЯ
Не можна брати землю з грядок, де росли овочеві культури. Також не можна брати землю з клумби, де ростуть квіти, і використовувати її для вирощування розсади. Перегній бажано брати з 4-літньої купи, а дернову землю з ділянки, де багаторічні трави ростуть кілька років.
СТАРЕ НАСІННЯ НЕ ГОДИТЬСЯ
Оскільки насіння перцю досить погано зберігає свою схожість, не слід його купувати про запас. З безлічі можливих схем передпосівної підготовки насіння перцю до посіву найкраще протравити в 2% розчині марганцю протягом 20 хвилин. Потім замочити на 2 доби в поталій сніговій воді, яку треба міняти кожні 5-6 годин, або у водяному розчині соку алое.
ПОМИЛКА У ВИЗНАЧЕННІ СТРОКІВ ПОСІВУ НАСІННЯ
Строк посіву насіння перцю залежить від строку посадки розсади на постійне місце. Ранньостиглі сорти зазвичай сіють за 65 днів, середньостиглі – за 65-70 днів, а пізньостиглі за 75 днів до посадки на постійне місце.
Якщо насіння перцю посіяти зарано, то рослини переростають у горщиках і починається зав’язування нижніх плодів. В умовах недостатньої освітленості на підвіконні це призводить до виснаження рослини. У результаті, навіть при видаленні 1-2 нижніх зав’язей, рослини приживаються повільніше й затримується основна хвиля плодоносіння. Тому перерощувати розсаду перцю не можна в жодному разі.
НЕДОТРИМАННЯ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ
Для одержання гарних і дружних сходів перцю температура ґрунту до появи сходів повинна бути +25-28°C. Після появи сходів на 2-3 дні її треба знизити до 20 градусів, а потім постійно підтримувати в межах +22-25°C.
При недотриманні цього графіка температури ґрунту насіння перцю буде проростати дуже повільно, а поява сходів може затягтися до 25-30 днів.
А найгірша помилка в цей час – розміщення ємності з посіяним насінням на батареях опалення. Оскільки ці ємності невеликі, ґрунт у них швидко нагрівається понад +32-33°C і висихає, що приводить до швидкої загибелі насіння, яке щойно наключилося.
Найкраще – зробити на підвіконні південного вікна своєрідну привіконну теплицю. Для цього підвіконня відгороджують від іншої частини кімнати плівкою, а температура регулюється за допомогою відкритих або закритих кватирок.
НЕ ЛЮБИТЬ ПЕРЕСАДЖУВАННЯ
На відміну від помідорів, перець погано переносить пікіровку, тому що його коріння повільно відновлюються, що збільшує час вирощування розсади на 15-20 днів. При цьому губиться весь сенс вирощування розсади.
Тому його насіння краще відразу сіяти в «персональну» тару, при необхідності роблячи надалі не пікіровку, а перевалку рослин, тобто виймаючи з тари разом з рослиною всю грудку землі й пересаджуючи його в більшу за розмірами тару без порушення кореневої системи.