Щоб знайти цінності, злодії зривають розетки та підвісну стелю

Щоб знайти цінності, злодії зривають розетки та підвісну стелю

У 2017 році на території області скоєно 276 квартирних крадіжок, 100 – розкрито. У 2018 році ми вже маємо вчинених 30 квартирних крадіжок і з них 13 розкрито.  Працівники кримінальної поліції у минулому році затримали вісім груп квартирних злодіїв з числа “гастролерів”. Серед них – мешканці Київської, Львівської, Хмельницької областей та громадяни Грузії. 

Професійні злодії, які планують обікрасти квартиру, готуються до злочину не один день, а буває й не один місяць. Як розповів начальник відділу розкриття злочинів проти особи управління карного розшуку кримінальної поліції Михайло Шмиглик, крадії стежать за жертвою, перевіряють поштову скриньку, продзвонюють квартиру. Якщо вона на першому поверсі, то можуть кинути камінцем у вікно. Якщо реакції жодної немає, ніхто на це не зреагував – залазять до приміщення.

Найкращий спосіб вберегтися від злодіїв, кажуть правоохоронці, це встановлення системи відеоспостереження як на приміщенні будинку, так і в самих квартирах. Обладнання вхідних дверей під’їзду кодовими замками, а в квартирі подвійні двері з кількома якісними замками. На перших поверхах необхідно облаштувати металеві решітки. При від’їзді на тривалий час, як варіант, можна попросити наглянути за оселею сусідів, друзів та знайомих.

За словами поліцейських, менше злочинів трапляється у помешканнях, які перебувають під захистом управління поліції охорони.

У наш час встановлювати сигналізації потрібно в першу чергу тим мешканцям краю, які  свідомо у квартирах чи офісах зберігають цінні речі, документи, великі суми грошей, коштовності чи антикваріат, – стверджує Олексій Дзюра, начальник відділу фізичної охорони управління поліції охорони в Тернопільській області.

З 1 березня стартує акція «Квартира під охорону», яка передбачає знижку 50% на вартість робіт – це близько тисячі гривень. Для учасників АТО знижка 75%.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares