- Обов’язково заглиблюйте місце щеплення на 3-5 см. Троянда загине, якщо загине щеплення. Це стосується прищеплених троянд.
- При посадці обов’язково добре полийте і утрамбуйте землю біля кореневої системи, щоб не було порожнеч. Інакше, коли троянда починає рости, її маленьким корінцях нема за що чіплятися.
- Багато видань радять виконувати осінню обрізку перед зимівлею троянд. Але краще не обрізати троянди восени. Цим ми позбавляємо троянду поживних речовин, які вона накопичила, готуючись до зимівлі. А навесні обрізаємо всі підсохлі, підмерзлі пагони до живої бруньки. При весняному обрізуванні чайно-гібридні троянди обрізаємо на 10 см від рівня ґрунту. Обрізаємо дуже тонкі і товсті пагони – це стимулює зростання додаткових із щеплення.
- Поливаємо троянди дуже рясно, але рідко.
- В середині літа припиняємо вносити добрива. У серпні остання підкормка фосфорним добривом, для того щоб троянда підготувалася до зимівлі.
- На зиму листя у троянд не обрізаємо. Вона сама знає, до якого часу їй потрібне листя. Поки їй необхідне живлення, троянда набирає поживні речовини і тримає листя. Скине вона його сама, коли поживні речовини стануть непотрібні.
- На зиму кущі троянд підгортати на 20-30 см, але не торфом, а землею. Інакше після відлиги і дощу це стимулює зростання, а троянда повинна спати.
- Не зрізайте в перший рік троянду, якщо хочете, щоб в подальшому ваша квітка цвіла. Якщо і хочете зробити це, то тільки один бутон і зрізайте стебло якомога вище. У перший рік коренева система ще не така сильна і, зрізавши троянду, та ще й до самого низу, ми тим самим стимулюємо зростання порослі нижче щеплення. Це означає, що троянда переродиться в шипшину, на яку вона була щеплена.