Шкільні розбірки у селі Підлісне, що на Тернопільщині, закінчилися у залі суду

Шкільні розбірки у селі Підлісне, що на Тернопільщині, закінчилися у залі суду
Покарання за погану поведінку чи вчительська цензура?

Третьокласник Богдан написав у зошиті під час контрольної з української мови, що вчителі під час уроків п’ють каву в учительській. Того ж дня педагоги поскаржились у поліцію, що, мовляв, дитина – злісний хуліган і порушник дисципліни. На маму учня склали адмінпротокол за статтею 184 «Про ухилення від виконання батьківських обов’язків».

Ольга Шаган із села Підлісне Монастириського району зізнається: у ніч перед судовим засіданням заснути не змогла. Хвилювалася, як має довести, що турбується про свого сина. Життя цієї звичайної сільської родини змінив дзвінок поліцейських.

– Мені зателефонували працівники поліції і сказали, що мою дитину затримали, бо вчителі жаліються, що дитина не слухає в школі, – розповідає жінка. – Я пішла до школи. Заходжу, там якраз відбувається лінійка. Але мого сина немає. Запитала вчителів, де моя дитина. А вони почали на мене кричати. Врешті сказали, що Богданчик у класі. Заходжу, а з ним три працівники поліції та педагог, яка не вчить його. Я почала обурюватися, чому з сином немає його вчительки, чому він сам, чому мене не дочекалися. Поліцейські пояснили, що мають повне право не викликати батьків у таких ситуаціях, і почали мені дорікати, що я неправильно виховую дитину.

Цього дня був плановий візит поліцейських у школу. Чому особливу увагу і педагоги, і правоохоронці приділили саме 8-річному Богдану – невідомо. За словами хлопчика, під час розмови працівники поліції і вчителька говорили, що через погану поведінку його заберуть в інтернат, а маму позбавлять батьківських прав і оштрафують.

– Також син мені розповів, що вчителька Лілія Сергіївна Лагода била його поза вуха рукою і працівники поліції це бачили, – каже пані Оля. – У поліції цю інформацію спростовують. Також цього ж дня була контрольна з української мови. У друкованому зошиті було запитання про те, чого вчителі вчать дітей на уроках. Богдан написав, мовляв, що мене можуть вчителі навчити, якщо вони під час уроків п’ють каву в учительській… Про це розповіли всій школі і працівникам поліції. Хоч, наскільки я знаю, це справа вчителя та учня, і такі речі не мали б робити публічними.

Цікаво, що зошит з контрольною зник. Ані в учительській, ані в кабінеті його класний керівник знайти не може. У класі, де навчається Богдан, всього троє дітей. Класовод хлопчика каже, що вчиться він на середньому рівні, любить математику.

– Поведінка в нього нормальна, але інколи зриває уроки: говорить, заважає іншим, – каже Наталія Костишак, класовод 3-го класу.

Вчителька Лілія Лагода, яка у той день чергувала на перерві та яка привела Богдана у клас, де були поліцейські, каже, що хлопчик бешкетує на перервах, разом з однокласниками вилазив на дерева і не злякався правоохоронців, коли ті прийшли у школу.

У поліції склали протокол про ухиляння Ольги Шаган від виконання батьківських обов’язків. Справу розглядав Монастириський районний суд. Під час засідання суддя з’ясував, що зауважень до поведінки школяра раніше не було, а в самих матеріалах присутні факти, які свідки не підтверджують. Тож пані Ольгу виправдали. Натомість вона написала зустрічну заяву про побиття дитини.

Інспекторка ювенальної превенції Монастириського відділу поліції Ірина Кузьмич повідомила, що заява жінки зареєстрована, за нею проводиться перевірка. Ситуацію, яка трапилася у школі, в поліції не коментують.

P.S. Шкільні конфлікти – це не та тема, яка часто з’являється на сторінках ЗМІ. Однак наше видання не змогло оминути цей випадок. У Підліснянській школі І-ІІ ступенів навчається 32 учнів. Тут працює 10 педагогів. Є класи по 2-3 учні. У селі переконані, що школа повинна бути. На цьому наполягають батьки, які прийшли у заклад під час візиту журналістів. Вони нарікають, що керівництво школи не турбується про заклад. Зокрема, показують пеньки від дерев, які зрізали на території школи. Вони, вочевидь, спеціально, засипані землею. Запевняють: дозволу на це директор не отримала, і навіть звернулися з відповідною заявою в екоінспекцію. У класі Богдана – троє учнів. Він і ще двоє дівчат. Чи справедливе його судження щодо поведінки вчителів – невідомо. Однак пані директор під час нашого візиту урок, який мала б провести у класі, “провела” у коридорі, розмовляючи по телефону та намагаючись переконати нас, що ця ситуація не вартує уваги. Богдан сидів у залі суду, коли розглядали справу його мами. Написані пояснення вчителів і їхні усні свідчення кілька разів не збігалися, у директорки двічі гучно дзвонив телефон під час розгляду справи. Вочевидь, до поведінки вчителів теж виникають питання…

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *