Шумський «ІнСорс» – один із переможців конкурсу #ДолаємоCOVID19

Шумський «ІнСорс» – один із переможців конкурсу #ДолаємоCOVID19

Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» став одним із переможців в конкурсі #ДолаємоCOVID19 у межах інформаційної кампанії Громадянське суспільство – це ТИ.

Коли більшість місць торгівлі зачинили через карантин, а малий бізнес та дрібні сільгоспвиробники опинились на межі виживання через неможливість продати свою продукцію, на допомогу прийшла громадська ініціатива «Підтримуємо своїх – купуємо у місцевих».

«Ми почали збирати контакти виробників, приватних підприємців, фермерів, невеликих магазинів, які пропонують свої товари і послуги в межах Шумського району Тернопільщини. На основі цих даних створили інтерактивну карту, а також тематичні групи у соцмережах та у Viber. Тож люди отримали можливість купувати більш комфортно, а бізнес – втриматися на плаву у ці непрості часи», – розповіла голова місцевого ГО «ІнСорс» Іванна Мрига.

Як усе починалося

Група однодумців, яка прагнула змін, у 2015 році створили громадську організацію «Ініціативна Шумщина». Перший проєкт мав на меті популяризувати і розвивати в районі сільськогосподарську кооперацію.

А вже згодом, коли були чіткіше окреслені напрямки роботи та розширено географію, ГО вирішили перейменувати у Центр розвитку ініціатив «ІнСорс».

Навчати людей і розкрити потенціал регіону

Далі було створення спільної громадської майстерні із Сатанівською ОТГ (Хмельницька область), аби молодь обох громад краще розібралась у механізмах участі громадян у прийнятті рішень.

Важливим напрямком стала інформаційна підтримка регіону. «Торік ми розпочали медійний проєкт «Стежа» – робимо відеоролики про невеличкі населені пункти, у кожному з них можна знайти щось унікальне, показати його потенціал. Це може бути історична споруда, особлива людина, якась легенда, котра може по дорозі зацікавити туристів і тих, хто подорожує до якихось більш відомих місць», – розповідає Іванна Мрига. Також активісти розробили туристичний маршрут по території Шумської об’єднаної територіальної громади.
Було виготовлено 18 інформаційних таблиць, які місцева влада встановила у населених пунктах. Вони містять історичну інформацію, географічні та геологічні особливості, фото і 
QR-код з географічними координатами.

Карантин переніс активності в інтернет

Один із напрямків роботи «ІнСорсу» – підлітковий осередок Junior team.
Молодь 14-18 років тут починає власну проєктну діяльність, займається волонтерством та організовує цікаве дозвілля: велопробіги, відкриті кінотеатри, ретровечірки тощо.

Однак через карантин цю роботу довелося коригувати: «Джуніори» проводять регулярні онлайн зустрічі в ZOOM, організовують різні челенджі і конкурси в соцмережах.

Зараз у них з’явилась ідея провести онлайн концерт, і вони вже опрацьовують цю ідею – визначають, які ресурси потрібні, хто братиме участь. Якщо зроблять це якісно, ми допоможемо їм це втілити, можемо надати обладнання і супровід фахівців з IT», – каже Іванна Мрига.
До слова, ініціатива «Підтримуємо своїх – купуємо у місцевих», про яку йшлося на початку, вже також зазнала коректив.

«Найбільшою популярністю у місцевого населення та бізнесу користується не інтерактивна карта, а група у Viber «ОнлайнРинок Шумськ-Кременець», – розповідає голова ГО «ІнСорс». – Виявилось також, що багатьом селянам потрібні навички правильного формування своєї торгівельної пропозиції в Інтернеті, меседжу для покупців. Тож ми поки що безкоштовно допомагаємо підприємцям правильно оформити сторінки для презентації їх продукції».

Як долучити до проєкту

Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» – неприбуткова громадська організація, місія якої – покращення якості життя мешканців сільських територій через розвиток та підтримку місцевих ініціатив. При цьому ГО уже працює не лише на території Шумської ОТГ, але і в сусідніх регіонах.
Докладніше про проекти «ІнСорсу» можна дізнатися на їхній 
Facebook-сторінці чи в мережі Instagram.
Також можна стати волонтером на заходах, які організовує ГО, або й членом організації чи підліткового осередку, заповнивши 
онлайн форму на їхньому сайті.

Юрій СКОЛОЗДРА.
Світлини для фотоісторії надані ГО «ІнСорс».

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares