Швидке отримання довідки від МВС для публічних торгів

Швидке отримання довідки від МВС для публічних торгів

Діюча редакція Закону України «Про публічні закупівлі» передбачає жорсткі обмеження у процесі підтвердження з боку переможця відсутності підстав для скасування результатів закупівлі. Одним з найважливіших документів, необхідних для цього, є довідка від МВС про відсутність судимості.. Наразі для цього потенційний постачальник має лише п’ять днів.

Всупереч розповсюдженому трактуванню цієї норми, у Законі маються на увазі не робочі, а календарні дні. Отже, цей строк включає всі вихідні дні та державні свята, і нікуди не переноситься. Цілком природно, що офіційні майданчики Прозоро намагаються максимально спростити дану процедуру для учасників аукціонів.

Звичайний спосіб отримання довідки

Документ від Міністерства внутрішніх справ України, який засвідчує відсутність у громадянина непогашених судимостей, вже два роки можна безкоштовно замовити онлайн, на спеціальному державному вебпорталі. Якщо замовнику достатньо електронної форми, то весь процес займає мінімум часу. Проте більшість організаторів торгів вимагає традиційну паперову форму довідки, яка виготовляється не менше двох тижнів.

Якщо учасник ретельно підготувався до власної перемоги заздалегідь, у цьому немає якоїсь проблеми. Але нерідко трапляється таке, що організатор висуває занадто сувору вимогу — довідку з датою отримання, яка не передує даті фактичного завершення торгів. У таких умовах двотижнева затримка означає фактичний програш у торгах.

Сервіси термінового отримання довідки МВС

Оскільки учасники торгів занадто часто втрачали здобуту перемогу через повільну роботу державних органів і занадто суворі вимоги щодо термінів подачі документів, провідні майданчики Прозорро створили власні механізми оперативного виготовлення довідки від МВС про відсутність судимості. Нещодавно подібний сервіс був інтегрований до особистого кабінету користувачів майданчиком SmartTender. Послуга має наступні переваги:

  1. Замовлення у три кліки.
  2. Виготовлення протягом двох діб.
  3. Можливість отримання електронної та паперової форми.

Вартість послуги — 360 гривень. Для здійснення замовлення знадобиться електронний цифровий підпис. Паперову довідку потрібно буде забрати в найближчому сервісному центрі МВС. Отже, тепер учасник у будь-якій ситуації встигне засвідчити організатору свою доброчесність для збереження перемоги у тендері.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares