Також у нас багато офіційних «вболівальників» за бізнес, покращення життя держави і народу. Проте, якщо глянути на соцдослідження, розташування України у світових рейтингах, постійний потік заробітчан закордон, ціни, тарифи, матеріальну незабезпеченість пересічних громадян та неймовірні статки «слуг народу», напрошується запитання: чим насправді займаються згадані «борці» та «вболівальники»? За які заслуги на оплату їхньої праці з бюджету витрачають величезні кошти? І не тільки їхньої…
Приміром, звідки у працівників апарату Верховної Ради зарплата у 100 тисяч гривень? Щоправда, офіційний оклад у цих щасливчиків трохи більше 13 тисяч. Але…
Заробіткам апаратників дивуються самі депутати. Так, виконувач обов’язків керівника апарату ВР Петро Бондар наприкінці жовтня задекларував 100 тисяч гривень. Його колега – головна бухгалтерка Лілія Савкова цього ж місяця заробила ще більше – 116 тисяч, повідомив телеканал «24». Бондар пояснив, що два роки не був у повноцінній відпустці, звернувся за компенсацією і… «впали» великі гроші. А бухгалтерка отримала допомогу на оздоровлення. Щастить декому.
Народні обранці обурюються, бо заробляють менше – близько 14 тисяч. І скаржаться, що керівники апарату часто виписують собі величезні премії.
Наступного року доходи співробітників апарату Ради можуть зрости ще більше. Якщо цьогоріч їм на зарплату витратили 688 мільйонів гривень, то у проекті держбюджету-2018 заклали понад 900 мільйонів. До слова, максимальна кількість співробітників апарату парламенту сягає 1115 осіб.
Не шкодує премій для себе й голова Нацагентства із запобігання корупції Наталія Корчак. У Рахунковій палаті зазначають: щомісяця Корчак у середньому заробляє понад 100 тисяч гривень. Бо ж премії собі нараховує по 200-450 відсотків від окладу.
Стосовно нардепів, то нарікати їм на життя гріх. Бо в парламенті «слуги» заробляють неабиякі гроші. «Верховна Рада схожа на ринок, де купують депутатські голоси. Тому, якщо є бажання, у її стінах можна заробляти великі гроші», – сказав на телеканалі ZIK лідер Соціал-національної асамблеї та політичної партії «Національний корпус» Андрій Білецький. І додав: «Там дуже мало людей, які трудяться над законами. Вони, радше, дбають про інтереси власного гаманця».
Своєрідним дзеркалом діяльності «борців», «уболівальників» й інших видів «слуг» є рейтинги нашої країни та соціальні зрізи. В ці «дзеркала» уважно дивляться закордонні уряди, політики, дипломати, інвестори, банкіри. І роблять висновки…
Що, приміром, може подумати закордонний інвестор, коли побачить ось таку інформацію: організована злочинність вбиває бізнес – Україна увійшла до топ-25 світового антирейтингу. Так, наша країна посіла 113 місце в рейтингу країн із найнебезпечнішою організованою злочинністю. У нас – один із найвищих у світі впливів організованої злочинності на бізнес. Такий висновок експертів Світового економічного форуму. Вони оцінювали вплив кримінальних угруповань у 137 країнах світу. Україна опинилася на досить низькій позиції, розташувавшись поруч з державами Південної Америки, Латинської Америки й Африки. Наші найближчі сусіди в антирейтингу – Уганда та Тринідад і Тобаго. Зате в нас вистачає борців з криміналом, які звітують про свої «досягнення». І отримують за це нормальні зарплати.
А ось перелік країн, де злочинність не має впливу на бізнес: Фінляндія, Норвегія, Оман, Ісландія, Сінгапур.
Щодо інвестицій, то, як заявив голова комітету економістів України Андрій Новак, за десять цьогорічних місяців до України надійшло лише $1,6 мільярдів іноземних інвестицій. Більша половина з них – це українські гроші, виведені через офшори. «Реально прямих іноземних інвестицій цього року до нас надійшло 600-700 мільйонів доларів, що для такої держави як Україна можна вважати взагалі відсутністю інвестицій», – сказав економіст виданню «Фінанси.ua». Слід нагадати, що цього року Кабмін очікував збільшення припливу інвестицій до $4,5 мільярдів. Мрії не збулись…
У ряді інших рейтингів наша держава поки також продовжує відставати від розвиненіших країн. Так, у рейтингу економічної свободи Україна опинилася на 166-ій позиції із 180. В індексі глобальної конкурентоспроможності – на 81-у місці зі 137. Експерти наголошують: сильно впливає позиція України в рейтингу «Transparency International» за рівнем корупції, де наша держава розташувалася на 131-ій сходинці зі 176. Також Україна тримається у десятці найбідніших країн світу в рейтингу «Bloomberg’s».
Чому у нас все так незграбно? Можливо, має рацію політичний аналітик Юрій Михальчишин, який в ефірі телеканалу ZIK сказав: посередності, агресивні нездари та злі, заздрісні, жадібні люди сьогодні складають керівну ланку й становлять собою так звану українську еліту. Це є свідома стратегія ворогів Української держави для витіснення з країни всього дієздатного та боєздатного. Натомість пропонується культ сірих посередностей і людей, не здатних виконувати базові функціональні обов’язки. Це стало стандартом кадрової політики у багатьох сферах.
Приклади щодо сказаного можна знайти і у високих владних інстанціях, і на місцевому рівні. Жителі Тернопільщини знають не одного такого «професіонала»…
Якщо уважно переглянути керівні кадри ,то дуже важко знайти серед них людей,які десь працювали на виробництві і мають досвід керівництва в основному туди потраплять або політикани-балакуни ,або родичі політиканів,а спеціалістам туди не потрапити,тому в нас таке все бездарне і крокуємо ми не в перед ,а назад? Тернопільщина не виняток -при владі одні не спеціалісти,колись при совдепі ставили керівником того ,хто пройшов всі етапи виробництва від робітника до керівника ,а в наш час все це не потрібно! Тому кращі наші таланти виїхали за кордон на жаль,не бачать перспектив для себе!