Собак навчать винюхувати хворих з коронавірусною інфекцією

Собак навчать винюхувати хворих з коронавірусною інфекцією

Британська благодійна організація об’єдналася з вченими, щоб з’ясувати, чи можуть собаки допомогти виявити Covid-19 за допомогою їхнього гострого нюху. Про це повідомляє ТСН з посиланням на Asia One.

Дослідження запропонувала благодійна організація Medical Detection Dogs. У ньому братимуть участь експерти з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини та Даремського університету.

Раніше дресировані у Medical Detection Dogs собаки навчилися винюхувати рак, хворобу Паркінсона, малярію і певні бактеріальні інфекції. Тепер фахівці проведуть дослідження, щоб визначити, чи зможуть собаки допомогти в діагностиці пацієнтів. Це випливає з переконання про те, що кожна хвороба викликає специфічний запах. Так, собаки можуть виявляти незначні зміни температури шкіри, що робить їх потенційно корисними для визначення наявності у людини лихоманки.

“Мета полягає в тому, щоб собаки могли обстежити кого завгодно, включаючи безсимптомних, і показати нам, чи потрібно їх перевіряти. Зараз ми вивчаємо, як ми можемо безпечно вловити запах вірусу у пацієнтів і представляти його собакам”, – сказала засновник і виконавчий директор компанії Medical Detection Dogs Клер Ґест.

Керівник відділу контролю захворювань з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини сказав, що собаки можуть виявляти малярію з “надзвичайно високою точністю”. Оскільки інші респіраторні захворювання змінюють запах тіла, існує “дуже висока ймовірність”, що пси також можуть працювати з Covid-19.

За словами експерта Стіва Ліндсея з Університету Дарема, після закінчення епідемії в аеропортах за допомогою собак можна буде виявляти людей, що несуть вірус Це допоможе запобігти повторному виникненню захворювання.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *