Сьогодні – Семена-Літопроводця: прикмети погоди, традиції та заборони

Сьогодні – Семена-Літопроводця: прикмети погоди, традиції та заборони

У цей день серед віруючих проходять вшанування преподобного Онуфрія Печерського – святого, який жив у Києві в 12 столітті. Він був ченцем Києво-Печерської Лаври, мешкав у Ближніх печерах. Донині там знаходяться його нетлінні мощі.

На жаль, докладних відомостей про його життя немає. Відомо тільки, що він дотримувався мовчазного затвору, як і багато ченців Києво-Печерської Лаври. На Русі споконвіку його пам’ять шанували мовчанням. Вважалося, що всі роботи 3 серпня слід виконувати мовчки, інакше можна накликати біду.

Також сьогодні за православним календарем – день пам’яті пророка Єзекіїля

Відноситься до числа “великих пророків”, народився близько 622 року до н.е в Юдеї. Був священиком і з першим караваном полонених в 527 році до н.е був відправлений до Вавилону. Жив у селищі Тель-Авів. Після того, як йому були дані видіння від Господа, Єзекіїль в 592 році до н.е став пророком. 

Його будинок, як і будинки багатьох вигнаних полонених священиків, став притулком для віруючих іудеїв. Саме з таких будинків згодом виникли синагоги. Єзекіїль читав людям проповіді, а пізніше став автором старозавітної книги.

Згідно з переказами, був умертвлений одним з правителів за звинувачення в безчесті.

Церковне свято сьогодні – день пам’яті преподобного Симеона Юродивого і спостника його – Іоанна

Святі жили в VI столітті в Сирії. Після подорожі в Йордан до святих місць, вони вирішили не повертатися додому і залишитися в монастирі. Прийняли постриг в монастирі св. Герасима, а після вирушили до Мертвого моря. Здійснювали багато подвигів, борючись зі спокусами. Так Симеон і Іоанн прожили 29 років. Після закінчення цього часу Симеон виїхав до міста Емесу і почав юродствовати, рятуючи інших людей.

Шлях його полягав у тому, щоб напоумити громадськість і закликати до розсудливості словом і ділом. За страждання в Ім’я Господа Христос нагородив святого даром передбачень, тоді Симеон побачив землетрус, який знищить Антіохію. У 590 році помер, а незабаром помер в пустелі і Іоанн.

У народі Семена називали Літопроводцем, оскільки він літо проводжає. Наші пращури примітили, яке третє число серпня, такий і жовтень. А якщо цей день буде вітряним, то зима буде достатньо холодною.

Що не можна робити

Купатися у водоймах з цієї дати не слід, інакше захворієте.

Не можна багато розмовляти, базікати не по справі і пліткувати, розповідати чужі секрети, сваритися.

Категорично заборонено обманювати в цей день.

Не можна відмовляти в допомозі, якщо у вас її попросили.

Не варто їсти сирі яблука – вони сьогодні погано перетравлюються.

Прикмети погоди

Багато світлячків – до ранньої осені.

Якщо жолудів багато, то рік буде врожайним.

Якщо під час дощу ухають сови, то погода скоро проясниться.

Прохолодна ніч – до ранньої зими.

Дощ з грозою – до довгої і мокрої осені.

Туман стелиться над землею – до потепління.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *