Страви на Великдень: меню для святкового столу

Страви на Великдень: меню для святкового столу

А ви вже склали пасхальне меню? Адже до свят залишилося зовсім небагато, тому саме час продумати, які страви на великодній стіл приготувати. Щоб вибрати рецепти страв, зверніть увагу на найкращі, вишукані та улюблені святкові частування.

Печиво “Великодні курчата”

Потрібно для тіста: цукор – 1 скл., яйце – 1-2 шт., маргарин або вершкове масло – 250 г., сода – 1/2 ч.л., оцет для гашення соди, борошно – щоб тісто не було тугим, горіхи.

Для глазурі: 2 яєчних білки, сік з одного лимону і цукрова пудра за смаком.

Приготування: змішати цукор з яйцями, додати розтоплений маргарин, соду, загашену оцтом, подрібнені горіхи, борошно і замісити тісто (повинно добре відставати від рук). З картону вирізати формочку курчатка. Тісто розкачати у пласт товщиною 3-5 мм і, прикладаючи картонну формочку, обережно повирізати курчаток. Перекласти їх на застелене пергаментом деко і випікати у духовці до золотистого кольору. Печиво вийняти й охолодити. Приготувати глазур: білок збити, додати лимонний сік і, постійно помішуючи, додавати цукрову пудру, аж поки не утвориться маса, схожа на густу сметану. Збити глазур до утворення стійкого рельєфу, розділити на декілька частин, у кожну частину додати різні харчові барвники. Прикрасити охолоджене печиво різнокольоровою глазур’ю.

Яйця желейні “Скляні писанки”

Потрібно: кольорове желе – кількість пачок за смаком, яєчні шкарлупки.

Приготування: шкарлупки добре помити гарячою водою, обсушити. Приготувати желе згідно з інструкцією на упаковці, але на 1 пачку желе брати 1 скл. води. Яєчну шкарлупу помістити в лоток для яєць, залити крізь дірочку в неї желе та поставити в холодильник на 2-3 години. Шкарлупу очистити, викласти готові скляні писанки на тарілку.

Великодні пончики – вергуни

Потрібно: 250 мл кефіру, 350 г борошна, 1 яйце, 50 г маргарину, 2 ст. л. цукру, 7 г ванільного цукру, 0,5 ч. л. соди, щіпка солі, 300 мл рафінованої соняшникової олії, 2 ст. л. цукрової пудри.

Приготування: змішати кефір, яйце, цукор, ванільний цукор і сіль. Додати просіяне борошно й соду. Перемішати і додати 1 ст. л. соняшникової олії і розтоплений маргарин. Кількість борошна може бути змінена в залежності від його властивості. В результаті замісу ви маєте отримати м’яке і пишне тісто, яке може трохи липнути до рук. Тісто не має бути крутим, інакше вергуни не вийдуть легкими. Тісто накрити і залишити приблизно на півгодини. З тіста сформувати кульки і розкачати їх в коржі товщиною 7-8 мм. У центрі кожного коржика зробіть невеликий розріз, протягнути один край коржа через цей отвір і трохи вивернути. Мають вийти петельки з тіста. У каструлю з товстим дном налити олію і добре прогріти. Смажити вергуни в розпеченій олії спочатку на одному, потім на іншому боці приблизно по 1-2 хв., поки не зарум’яняться. Викласти готові вергуни на паперовий рушник, щоби вбрався зайвий жир. Перед подачею посипати цукровою пудрою.

Гарячий «Наполеон» з картопляно-грибним кремом

Потрібно: листкове бездріжджове тісто – 1 упаковка, картопля (невелика) – 4 шт., вершки (жирні) – 150 мл, цибуля – 1 шт., сир – 100 г, гриби (бажано лісові, можна заморожені) – 300 г, зелень кропу і петрушки – 1 пучок, сіль і чорний мелений перець – за смаком, олія – 2 ст. л.

Приготування: картоплю відварити. Цибулю порізати півкільцями і обсмажувати впродовж 2-3 хв. на олії. Додати гриби, смажити, поки вся вода не випарується. З картоплі та вершків приготувати пюре. Змішати грибну і картопляну маси. Додати дрібно порізану зелень, посолити, поперчити, перемішати. Тісто розкатати в тонкий пласт і порізати на 3 або 4 прямокутники. Випікати пласти тіста при температурі 200°C 12 хв. На деко викласти 1 корж, змастити кремом. Посипати тертим сиром. Таким чином викласти всі шари. Верхній корж посипати сиром. Випікати 5 хв. при тій же температурі.

Салат пасхальний “Вербочки”

Потрібно: філе куряче варене – 300 г, морква – 3 шт., яйця – 3 шт., горошок зелений консервований – 3-4 ст. л, огірки – 3 шт., майонез і сіль за смаком. Для оздоблення:  зелена цибуля, ріпчаста цибуля, варений буряк, морква, маринований або свіжий огірок.

Приготування: картоплю, моркву та яйця зварити і натерти на великій тертці (білок одного яйця залишити для оздоблення). Огірки дрібно порізати, куряче філе нарізати кубиками. Викладати салат шарами, змащуючи кожен майонезом і ледь підсолюючи, у такій послідовності: куряче філе, яйця, зелений горошок, огірки, морква. Верхній шар теж змастити майонезом і оздобити салат, виклавши “вербові гілочки” та “пасхальний кошик”. Гілочки верби зробити з зеленої цибулі, а “котики” вирізати з вареного білка. З тонко нарізаної ріпчастої цибулі сформувати “кошичок” і викласти в нього “яйця” (вирізані у формі овала овочі).

Запечена свинина в пиві з ананасами

Потрібно: 2 кг свинини (задня частина), 2 скл. світлого пива, 300 г консервованого ананаса (кільцями), 3 ст. л. топленого вершкового масла, 1 ч. л. цукру, 1 ст. л. борошна, 1 ч. л. меленого імбиру, 1 ч. л. гвоздики, 2 ч. л.  спецій для м’яса, сіль за смаком.

Приготування: м’ясо промити, просушити та викласти у каструлю. Залити пивом, додати половину спецій і посолити. На великому вогні довести до кипіння, потім зменшити вогонь і тушкувати на повільному вогні під кришкою вподовж 1 години. Слідкувати, щоб не підгоріло, при необхідності долити трохи води. Вийняти м’ясо з каструлі і дати йому трохи охолонути. На поверхні м’яса зробити акуратні надрізи у вигляді ромбів. У кожен ромб застромити по бутону гвоздики. Загорнути м’ясо у фольгу. Запікати в розігрітій до 180°С духовці впродовж 30-40 хв. Тим часом приготувати соус. На вершковому маслі обсмажити муку до золотистого кольору. Потім додати цукор, ананаси, імбир, решту спецій для м’яса і трохи солі. Налити сік з ананасів (не більше півсклянки) і кип’ятити ще 10 хв. Із запеченого м’яса зняти фольгу, полити соусом і викласти зверху шматочки ананаса. Запікати в духовці ще 20 хв.

Ароматне варене сало зі спеціями

Потрібно для варіння: 2 кг сала, 2 середні цибулини, 1 середня морква, 1 середній білий корінець (петрушка, пастернак або селера), 2-3 лаврових листа, 2 гвоздики, сіль за смаком.

Для натирання: 2 головки часнику, спеції за смаком – приблизно по 1 ч. л. мелених перців чорного і духмяного, паприки, коріандру, 1 ст. л. дрібної солі.

Приготування: налити в каструлю таку кількість води, щоб сало згодом повністю покрилося водою, але не плавало у ній вільно. Сало та шкірку потрібно ретельно очистити і промити, оскільки варитися буде зі шкіркою. У киплячу воду опустити сало, очищені та крупно нарізані овочі (можна цілі), спеції, сіль. Довести до кипіння на великому вогні. Потім вогонь потрібно зменшити і варити впродовж 45-60 хв. в залежності від товщини сала. Перевіряти готовність виделкою. У процесі варіння сало може розвернутися і змінитися за формою – у цьому випадку стежте, щоб воно було занурене у бульйон і варилося рівномірно. Після закінчення варіння дати салу трохи настоятися, потім вийняти з бульйону і залишити в мисці під кришкою до неповного охолодження. Краї сала не повинні обсохнути, а саме сало краще натирати теплим, але не гарячим.

Найкраща страва французької кухні: картопля “Дофінуаз”

Потрібно: 1,5 кг картоплі, 3 скл. молока, 1 скл. вершків, 1 зубчик часнику, лавровий листок, 2 ст. л. розтопленого вершкового масла, твердий сир, 0,5 ч.л. мускатного горіха, сіль і перець до смаку.

Приготування: молоко довести до кипіння, додати сіль і перець. Картоплю очистити та нарізати тоненькими кружечками. Залити її гарячим молоком, обережно струсити, накрити кришкою та дати постояти 15 хв. Відкинути картоплю на друшляк, але молоко не виливати. Половину цього молока змішати з вершками та додати мускатний горіх. Видавити зубчик часнику в молоко, додати лавровий листок. Довести суміш до кипіння та кип’ятити на повільному вогні 5 хв. Вийняти лавровий листок. Форму для духовки або лист змастити вершковим маслом. Викласти картоплю шарами та залити молочною сумішшю. Злегка струсити, щоб молоко дійшло до дна форми. Збризнути все це залишками вершкового масла й рівномірно посипати натертим сиром. Запікати на невеликому вогні приблизно 45 хв. Сир зверху має розплавитися та підрум’янитися. Картоплю “Дофінуаз” можна подавати як гарнір або як окрему страву.

Салат «Перепелине гніздо»

Потрібно: яловича печінка – 150 г, цибуля – 0,5 шт., солоні огірки – 50 г, свіжі огірки – 50 г, перепелині яйця – 3 шт., листя салату і зелень – за смаком, болгарський перець (червоний) – для оздоблення, майонез – для заправки, сіль і чорний мелений перець – за смаком.

Приготування: яловичу печінку промити та відварити в киплячій підсоленій воді до повної готовності. Печінку і огірки (свіжі та солоні) порізати тонкою соломкою. Цибулю дрібно порізати. Змішати печінку, огірки та цибулю, заправити майонезом, посолити і поперчити за смаком. На тарілку викласти листя салату і зелень, по центру викласти салат. Зверху прикрасити перепелиними яйцями. Посипати болгарським перцем, порізаним кубиками.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *