Студент із Чорткова створив шедевр із ниток і цвяхів (фото)

Відеоролик, який відображає процес роботи, за кілька днів набрав більш ніж півмільйона переглядів в інтернеті.

1

519-річний художник Зеник Палагнюк створив портрет американського поп-співака Джастіна Тімберлейка. Для його виготовлення знадобилося 24 кілометри ниток, 13 тисяч цвяхів, 200 годин роботи і безкінечний запас терпіння.

Зеник – із Чорткова, вчиться на 3-му курсі на факультеті графічного дизайну в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Хлопець зізнається: не сподівався, що відео викличе такий інтерес і величезну кількість позитивних відгуків.

 

Робота молодого художника вражає оригінальністю. Він використовував особливу техніку, відому як “нитяна графіка” чи “ізонитка”. Іноді її називають вишивкою на картоні. На відео можна побачити весь процес створення портрета. Спершу Зеник розміщує на твердій основі цвяхи, а згодом намотує на них нитки у певній послідовності. У результаті кропіткої роботи з ниток і цвяхів починають проявлятися обриси обличчя американської зірки.

Портрет дуже подібний на того, кому він присвячений. Зеник розповідає, що полотно має стати подарунком для Тімберлейка з нагоди народження сина.

– Я люблю творчість Джастіна Тімберлейка, вперше почув його пісні у 17 років, – розповідає Зеник. – Під час навчання загорівся думкою зробити якийсь масштабний проект. Так виник задум намалювати портрет мого улюбленого співака. У нього народився син, і я вирішив зробити йому такий подарунок.

3

Хлопець розповідає. що в Україні подібних робіт він не бачив. А ідею для свого проекту підгледів в інтернеті. У світі в цій техніці працює кілька митців, серед них і всесвітньо відома японська художниця Кумі Ямашита.

Над роботою Зеник працював у Косові кожного дня, з 6 ранку до 6 вечора. Відео, яке здобуло таку популярність у мережі, знімав його друг Володимир Заграновський. Недосипаючи та недоїдаючи, хлопці з ентузіазмом працювали над унікальною роботою. Проте зізнаються, що результатом задоволені.

– Ми побачили, що в Косові здається в оренду приміщення, – каже Володимир. – Зателефонували орендатору, пояснили, що ми студенти і заплатити не можемо. Розповіли, для чого нам приміщення, і він надав його нам безкоштовно. Зйомки тривали 2,5 місяці, протягом яких Зеник і створив портрет. Процес роботи я знімав на бюджетну техніку. В мене старенька камера “Canon 550D”, використовував також штатив і слайдер. Монтували одразу після кожного дня зйомок.

4

 

Володимир теж навчається у Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва. Знімати відео і монтувати навчився сам за допомогою інтернету. У майбутньому мріє знімати фільми, тож ця робота стала для нього першим серйозним випробуванням.

Зараз портрет у Чортківському педагогічному коледжі, оглянути його можуть всі охочі. Розміри роботи теж вражають: висота полотна – три метри, ширина – два. Лише основа важить понад 60 кілограмів, ще 5 кілограмів – цвяхи та нитки.

На створення портрета хлопці витратили 2 тисячі гривень. Продавати роботу, проте, автор не збирається, а мріє, щоб її таки отримав Тімберлейк. Він написав співаку в соцмережах і чекає на відповідь. За словами Зеника, він розуміє, що Джастіну кожного дня пишуть тисячі людей. Але сподівається, що таки вдасться передати портрет американській зірці.

У самого ж художника тепер уже також є прихильники, телефонують і пишуть на його сторінку в інтернеті. З’являються і перші замовлення на портрети в такій техніці. Багатьох цікавить секрет несподіваного успіху хлопців. Зеник каже, що головне – вірити у те, що твоя робота не марна.

Наталя КОЛОДІЙ, Соломія БУРДАШ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *