Студенти факультету геоекології Тернопільського педуніверситету висадили плантацію кедрів в Улашківському лісництві (ФОТО)

В Улашківське лісництво Чортківського держлісгоспу завітали студенти І та ІІІ курсів факультету геоекології Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка.

Як повідомили у прес-службі Тернопільського ОУЛМГ, під керівництвом викладачки кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін університету Світлани Новіцької, аспіранта кафедри, керівника філії НЕЦУ Ігоря Кузика та керівника ГО «Екоальянс» Олександра Філя, за наставництва першого заступника начальника обласного управління Івана Приймачука, головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів управління Надії Козацької, директора ДП «Чортківський лісгосп» Василя Фреяка, інженера лісових культур підприємства Василя Горбуля та лісничого Улашківського лісництва Олега Шевчука, в рамках всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», студенти висадили плантацію кедра корейського – 300 сіянців.

«Подія знакова, адже більше 20 років тому у шкільне відділення дендроколекції Улашківського лісництва висаджено кілька видів кедрів – корейського, європейського і сибірського. Всі вони непогано почуваються в нових для них умовах, за тисячі кілометрів від свого природного ареалу, та вже вступили в стадію плодоношення», – розповіла головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів обласного управління Надія Козацька.

Тож студенти мали нагоду подивитись, як виглядатиме посаджена їхніми руками плантація через два десятки років.

Крім того, майбутні геоекологи мали змогу побачити безліч інших видів хвойних, а також різноманітних листяних порід дерев і чагарників. Всього дендроколекція налічує майже 200 видів хвойних і листяних порід, а її площа сягає 4 гектарів. Щороку працівники лісництва поповнюють дендроколекцію якоюсь новою, дивакуватою для Тернопільщини породою, стежать за тим, як вона розвивається на новому місці.

Також почули багато цікавого від лісничого Улашківського лісництва Олега Шевчука.

«Звичайно, не всі породи приживаються. Та це нас не зупиняє і ми далі експериментуємо, оновлюємо колекцію, шукаємо нові породи, висаджуємо і спостерігаємо», – розповів заслужений лісівник України, лісничий Улашківського лісництва Олег Шевчук.

«Метою створення даної колекції є породне збагачення лісів нашої області, – наголосила Надія Козацька. – І хоча на початку її мета була суто декоративна, більше для естетичного вигляду, одночасно ми почали вводили й лісові породи, спостерігаючи, як вони будуть поводитися на нашій території в умовах, де вони не ростуть ні в природі, ні на плантаціях. Тож 2006 року закладено 112 видів… Не потрібно дендрологію вчити зі сторінок посібника, а відвідати Улашківське лісництво та побачити все на власні очі».

На завершення зустрічі керівник ГО «Екоальянс» Олександр Філь і викладачка кадефри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін університету Світлана Новіцька висадили три саджанці кедра європейського, поповнивши дендроколекцію Улашківського лісництва.

Олег Шевчук подякував студентству за допомогу, запропонувавши взяти шефство над створеною ними кедровою плантацією, на що студенти та їхні викладачі погодились. А ще зазначив, що для нього цей день є двічі знаковим, бо рівно 38 років назад він ступив на професійну лісівничу стежину.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *