Кожна хороша господиня повинна знати, як нагодувати своїх рідних, щоб усі були задоволеними не тільки прекрасним смаком і ароматом страв, а й щоб їжа була корисною. А досягти цього неможливо без перших страв, адже смачні супи та борщі покращують роботу шлунка та чудово втамовують голод. Тож пропонуємо вам добірку як традиційних, так і оригінальних рецептів супів, щоб ви могли тішити своїх найдорожчих щоразу новими та оригінальними стравами.
Часниковий суп
Потрібно: 2 л курячого бульйону, 230 г зеленого пір’я часнику, 1 стебло цибулі-порею, сіль, мелений чорний перець, сік лимона, 4 цибулі-шалот, 1 багет, оливкова олія, 2 столові ложки нарізаного часнику.
Приготування: у велику каструлю налити курячий бульйон, довести до кипіння і зменшити вогонь до мінімуму. Додати дрібно нарізане пір’я часнику і цибулю-порей, варити на слабкому вогні 5 хвилин. Додати сіль, перець і лимонний сік, подрібнену цибулю-шалот. Поки вариться суп, багет нарізати на скибочки товщиною 1,5 см. Обсмажити грінки на оливковій олії до золотистої скоринки. Налити суп в тарілку і подавати з грінками, посипавши його зеленню часнику.
Весняний супчик з руколи
Потрібно: 1 ст. бульйону, пучок руколи, по 2 ст. л. подрібненого естрагону, пір’я часнику (або іншої улюбленої зелені), 1 ст. л. свіжовичавленого лимонного соку, 1 ст. л. оливкової олії, морська сіль за смаком.
Приготування: бульйон розігріти і додати всі інгредієнти, крім солі і спецій. Перелити бульйон у блендер і акуратно подрібнити все на високій швидкості до отримання однорідної маси. Додати сіль, спеції і лимонний сік за смаком.
Весняний суп- пюре із зеленим горошком
Потрібно: зелений горошок – 500 г, кабачок – 1 шт., ріпчаста цибуля – 1 шт., бульйон овочевий – 1 , 5 л, вершки 20 % – 200 мл, вершкове масло 1-2 ст. л., рослинна олія – 1 ст. л., борошно – 1 ст. л., сіль – за смаком, спеції – за смаком, грінки – для подачі.
Приготування: очистити і дрібно нарізати ріпчасту цибулю. Розігріти в сковороді олію, пасирувати на ній нарізану цибулю. Взяти невеликий кабачок, очистити його і позрізати на невеликі шматочки. Додати до цибулі шматочки кабачка і тушкувати до м’якості. Потім всипати в сковороду горошок і тушкувати ще 10 хвилин. Якщо суміш почне прилипати до сковороди, додати трохи води. Посолити приготовлену суміш, додати спеції, ретельно перемішати. Подрібнити овочі за допомогою блендера, для зручності можна додати туди трохи овочевого бульйону ( 100 мл).
Розтопити в іншій сковороді вершкове масло. Обсмажити столову ложку борошна у вершковому маслі. Додати трохи бульйону, постійно помішуючи суміш. Викласти в сковороду подрібнені овочі і залити все овочевим бульйоном, що залишився.
Додати в бульйон вершки, довести суп до кипіння і вимкнути вогонь.
Приготувати грінки: нарізати хліб або батон кубиками і підсушити в духовці.
Весняний суп- пюре із зеленим горошком готовий! Подавайте його гарячим, а в окремий посуд викладіть грінки.
Порада: замість овочевого можна використати м’ясний або курячий бульйон.
Крем-суп із шампіньйонами
Потрібно: 500 г шампіньйонів, 2 невеличкі цибулини, 2 ст. л. борошна, 50 г вершкового масла, 600 мл курячого, овочевого або м’ясного бульйону, 200 мл вершків (можна 10%), сіль і перець за смаком.
Приготування: дрібно нарізати цибулю. Гриби нарізати пластинками. У каструлі з товстим дном розігріти 2 ст. л. олії., покласти цибулю і смажити 3-4 хвилини. Додати гриби і смажити ще 5-7 хвилин.
В іншій каструлі (сковорідці) розтопити вершкове масло, вмішати в нього борошно і смажити впродовж двох хвилин. Поступово помішуючи, влити бульйон і довести його до кипіння. Додати шампіньйони і цибулю, перемішати і знову довести до кипіння. Подрібнити за допомогою блендера.
Додати сіль і перець за смаком, і тримати суп на маленькому вогні ще 7 хвилин. Потім влити вершки, ще раз довести до кипіння і зняти з вогню. Подавати, посипавши сухариками або подрібненими грецькими горіхами.
Суп-пюре зі шпинату
Потрібно: 400 г шпинату, 2 картоплини, 1 цибулина, 1,5 л курячого бульйону, сіль, перець, прованські трави, 100-150 г вершків, 2-3 ст. л. оливкової олії, 1-2 л. вершкового масла.
Приготування: на сковорідку влийте олію, додайте масла і підсмажте цибулю до золотистого кольору, потім додайте розморожений шпинат і тушкуйте 20 хв. Поріжте кубиками картоплю (за бажанням можна порізати і моркву) і тушкуйте до готовності. Коли все стушкується, додайте сіль, перець, трави прованські можна замінити хмелі-сунелі, влийте вершки і збийте все блендером. Окремо закип’ятіть бульйон, додайте туди шпинат і доведіть до кипіння. При подачі можна посипати пармезаном.
Цибулевий суп у горщику
Потрібно: 500 г цибулі, 50 г вершкового масла, олія, середнє яблуко, 1 л овочевого або м’ясного бульйону, 2 ст. л. борошна, сіль, по щіпці мускатного горіха, майорану, зелень, тертий сир, батон.
Приготування: на маслі з додаванням олії обсмажити порізану півкільцями цибулю. Додати очищене і порізане яблуко. Досипати борошно, додати спеції, сіль. Долити бульйон, варити приблизно 10 хв., потім перекласти у глиняні горщики.
Готуємо грінки: з білого батона вирізаємо круглі грінки за розміром отвору в горщиках, підсушуємо на сухій сковороді або в тостерниці до рум’яного кольору. Грінки кладемо в горщики зверху, присипаємо тертим сиром, і – в духовку до розплавлення сиру.
Крем-суп з зеленого горошку з м’ятою
Потрібно: 500 г зеленого замороженого або свіжого горошку, пучок свіжої м’яти, 5 ст. л. оливкової олії, сіль, чорний перець за смаком, сметана для заправки, кілька стебел свіжого базиліку.
Приготування: у невелику кількість киплячої води (не більше літра) кладемо листя м’яти, хай покипить 3-4 хвилини. Додаємо горошок і відварюємо його до м’якості, але не до втрати кольору. Відлити відвар в окремий посуд (він ще знадобиться), і горошок разом з олією протерти крізь сито або добре збити в блендері. Додати сіль, перець, відвар – і збити ще раз. Налити в тарілки, збризнути оливковою олією, додати сметану і кілька листків свіжого базиліку.
Вершковий суп із сьомгою
Потрібно: 300 г філе свіжої сьомги або форелі, 500 г картоплі, 300 г помідорів, цибуля порей або ріпчаста (1 цибулина), 150 г моркви, 500 мл вершків (10-20%), сіль, олія, зелень до смаку.
Приготування: цибулю дрібно порізати, моркву натерти на дрібній тертці. Картоплю почистити, нарізати невеликими кубиками або брусочками. Сьомгу нарізати невеликими шматочками.
Помідори очистити від шкірки (щоб шкірка знялась легше, можна помідори опустити на декілька секунд в кип’яток), нарізати кубиками. В каструлі на олії обсмажити цибулю. Додати моркву, обсмажити. Добавити помідори, злегка обсмажити. Потім налити 1 л. води, довести до кипіння.
Коли вода закипить, додати картоплю, трохи посолити, варити 5-7 хвилин. Потім добавити сьомгу та влити вершки. Варити до готовності картоплі (3-5 хвилин). Готовий суп посипати зеленню.
Сирний суп з брокколі і печерицями
Потрібно: 5-7 печериць, 2 плавлених сирки, 200 г брокколі, 2 картоплини, 1 морквина, сіль, олія для обсмажування.
Приготування: печериці нарізати, обсмажити 5-10 хвилин. Моркву натерти на тертці і теж обсмажити. Брокколі поділити на суцвіття. Можна брати свіжу брокколі (в сезон) або заморожену. Порізати картоплю, покласти всі інгредієнти киплячу воду, посолити і варити 10 хвилин. Натерти сирки на крупній тертці і додати в суп.
Варити ще 5 хвилин, поки сирки не розійдуться. Посипати сушеним кропом (при бажанні) і томити ще пару хвилин. Подавати сирний суп з сухариками або грінками.
Морквяно-яблучний суп
Потрібно: 6 морквин, 1 цибуля, 1 стебло цибулі порей, 2 см імбиру, 3 зубчики часнику, 1 яблуко, 30 мл оливкової олії, 1,5 л овочевого бульйону.
Приготування: для початку почистити моркву і яблуко, нарізати великими шматочками. Дрібно порізати цибулю, імбир, часник.
У сотейнику обсмажити на оливковій олії цибулю до прозорості, додати імбир і часник, смажити ще 3 хвилини. Тим часом бульйон повинен закипіти. Додайте в нього обсмажену цибулю і варіть 2 хвилини. Саме час додати моркву і яблуко. Варити треба до готовності моркви – проколіть її виделкою, якщо входить легко – готово! Злийте більшу частину бульйону в окрему ємність (він ще знадобиться). Блендером збийте суп. Якщо вам здається, що він занадто густий – додавайте бульйон і продовжуйте працювати блендером. У результаті має вийти однорідна, дуже ніжна і ароматна суміш.