Танцювальний колектив з Козови на Тернопільщині увійшов у трійку кращих на міжнародному онлайн-конкурсі (фото)

Танцювальний колектив з Козови на Тернопільщині увійшов у трійку кращих на міжнародному онлайн-конкурсі (фото)

«Первоцвіт»  здобуває перемоги і під час карантину

Коронавірусний 2020-ий вніс суттєві корективи у звичне життя людей. Щоби якомога безболісніше пережити його депресивні настрої, люди адаптувались і в наявних умовах, так би мовити, «переформатували» багато сфер діяльності до вимог часу. Не винятком стали і різноманітні фестивалі й конкурси, учасники яких, не виходячи з дому, виступали перед онлайн-глядачами.

У такому незвичному і, разом з тим, не менш цікавому форматі нещодавно проходив і цьогорічний ІІІ Міжнародний багатожанровий інтернет-конкурс «Самоцвіти – країна безмежних можливостей».

Керівник МПП «Хореографічна студія «Первоцвіт» із Козови Наталія Гром’як, порадившись із хореографами студії Ольгою Максимів-Мартиновською та Уляною Горохівською, вирішила подати заявку на участь. Тим паче, що первоцвітівці упродовж цього навчального року наполегливо готувалися, адже наприкінці березня планували підкоряти танцювальну столицю на фестивалі-конкурсі «Весняний зорепад». Та через початок карантинних обмежень поїздку змушені були скасувати. І тепер, коли з’явилася така чудова нагода показати свої хореографічні здібності і хист, сумнівів не було.

Отож, Наталя Тарасівна разом із заявкою надіслала організаторам фестивалю відеоматеріали хореографічних постановок «Ой, гоп, черевички» – учасників середньої групи (хореограф – Оля Максимів-Мартиновська) та «Барбі і Кен» – молодшої групи «Цьомочки» (хореограф – Уляна Горохівська).

З-поміж достойної і багаточисельної когорти конкурентів нашим танцюристам вдалось завоювати прихильність і зачарувати впевненими, емоційними та майстерними танцювальними «па» чималеньку онлайн-аудиторію. Бо ж саме завдяки глядачам, які упродовж декількох днів мали змогу проголосувати, перейшовши за відповідним посиланням, учасники двох груп «Первоцвіту» зайняли треті місця у своїх вікових та жанрових номінаціях, залишивши далеко позаду близько двох десятків конкурентів у кожній.

Ця перемога неабияк додала снаги і ще більшої віри в себе та свої сили як первоцвітівцям, так і їх досвідченим й креативним наставникам. Знову ж таки, в онлайн-режимі, вони усі, єдиною дружньою родиною, вітали один одного з перемогою і радо розділили її на всіх. Адже, попри карантинні обмеження, є те, що завжди об’єднує цей колектив, навіть на відстані – це любов до хореографічного мистецтва, вміння бачити прекрасне у звичному, разом куштувати смак такої бажаної перемоги…

І хоч затяжна карантинна весна переросла у не менш затяжне карантинне літо, учасники «Первоцвіту» разом зі своїми наставниками, які вже давно для них стали другими мамами і вірними друзями, щиро сподіваються, що невдовзі зможуть знову повноцінно готуватися до нових виступів, конкурсів у своєму танцзалі. А зараз тренуються вдома. Їм не звикати до різноманітних випробувань. Пригадується, декілька років тому перед самим від’їздом на міжнародний конкурс «Палаюча зірка» до Києва, захворіла танцюристка «Первоцвіту», яка в одній чи двох постановках була солісткою. Буквально за якусь годину до відправлення потяга, просто-таки в залі очікувань вокзалу, хореографи змінили танець, а учасники вивчили його наново. Тоді «Первоцвіт» здобув три призових місця в різних номінаціях. Бувало, що і фонограма «виключалася» під час виступу маленьких танцюристів цієї студії. Та вони не розгубилися, а чітко, подумки відраховуючи такти, як і на репетиціях, дотанцювали танець «Україна – це ми» до кінця, зірвавши овації приємно здивованих глядачів.

У цьому колективі завжди достойно – і завдяки, і наперекір, – долають різноманітні труднощі, які не раз трапляються на шляху. І, як взірець цьому, – попри карантинні обмеження, величезний арсенал із кубків, грамот, медалей «Первоцвіту» за перемогу в різноманітних всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах, на цей раз до їх заслужених нагород додалося ще по одному кубку для кожної із груп, грамоти та заохочувальні подарунки.

Ми щиро радіємо разом із учасниками середньої та групи «Цьомочки» МПП «Хореографічна студія «Первоцвіт», хореографами студії – Олею Максимів-Мартиновською, яка займається з дітьми, яким ледь виповнюється чотири-п’ять рочків, коли вони, маленькі і розгублені, часом плутають ліву ніжку чи ручку із правою, а вже за декілька занять чітко знають і розрізняють танцювальні позиції.  З Уляною Горохівською – колишньою вихованкою Олі  Тарасівни, якій так припала до душі хореографія, що вирішила присвятити цій професії всю себе, і яку дуже люблять її маленькі вихованці. Та, звісно, з директором, ідейним натхненником колективу «Первоцвіту» Наталією Гром’як, завдяки ініціативності та цілеспрямованості якої учасники студії мають змогу подорожувати фестивальною Україною, країнами Європи, а тепер іще – й світом віртуальної реальності інтернет-ресурсів.

Бажаємо всім вам подальших перемог і нехай любов до хореографії з кожним виступом, з кожним уроком і роком все більше об’єднує вас у міцну, дружню сім’ю, яку ви бережете і примножуєте вже понад два десятиліття – з часу заснування «Первоцвіту».

Оля ПОПАДЮК.

Козівський район.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares