Теребовлянська «Нива» – володар кубка Тернопільщини 2020 року (ФОТО)

Фінальний поєдинок кубка Тернопільської області відбувся 24 серпня. В цьому році його фіналістами стали бучацький «Колос» та теребовлянська «Нива». Вирішальний матч став гідним завершенням цьогорічних кубкових змагань, команди продемонстрували якісну гру, особливо в обороні, а перемогу святкували більш настирливіші футболісти з Теребовлі. Про це повідомляє сайт АФТ.

До матчу фаворитами вважали теребовлянську «Ниву», адже їхній суперник перед фіналом втратив одразу трьох провідних гравців у кожній лінці – нападника Максима Фещука, півзахисника Ярослава Волошина та захисника Романа Ценя. Однак тренеру бучачан Ігорю Шпікулі так вдалося побудувати гру, що його команда, якщо й поступалася чимось супернику, то хіба що у володінні та контролі м’яча.

Що ж до небезпек, то їх за 90 хвилин основного часу було створено практично однаково. Скажімо, до 30-ї хвилини гри команди обмінялися двома небезпечними випадами. У «Колоса» після подачі зі штрафного міг переправити м’яча у ворота Олександр Гизлик, але надійно зіграв кіпер «Ниви» Олег Шевченко, той же Гизлик після навісу з правого флангу не поцілив у рамку ударом головою.

У теребовлянців був не сильний удар Романа Дацюка з яким справився голкіпер «Колоса» Олександр Чернятинський, він ж виявився на місці після удару п’ятою Романа Бочака (передача Валентина Залізняка). А найбільш небезпечні моменти у першому таймі виникли в останні п’ять хвилин. Спершу в одній атаці теребовлянці могли забивати двічі – гарматний удар капітана «Ниви» Павла Макогона відбив кіпер Чернятинський, він ж при повторній спробі справився з пострілом Олександра Кобелі. Ще один шанс втратив Кобеля в моменті, коли не зовсім вдало позиційно зіграв капітан «Колоса» Павло Данилюк. Однак у тому моменті на виході вдало діяв голкіпер «Колоса» і Кобеля пробиваючи по воротах у рамку не вцілив. А перед самим свистком на перерву свій супер момент не реалізували бучачани. Євген Гурін пробивав з-під захисника і неймовірний сейв, перевівши м’яча на кутовий, зробив кіпер Олег Шевченко.

У другому таймі команди більше дбали про власні тили, тому моментів було створено обмаль. Можна згадати удари Павла Макогона і Олег Матушевського з боку теребовлянців і Андрія Муляра та два випади Івана Городинського – з боку бучачан. А долю поєдинку було вирішено у компенсований час. Арбітр додав три хвилини і на другій гравці «Ниви» зуміли відзначитися. Після прострільної передачі лівого оборонця Василя Лойка не поцілив по м’ячу Павло Данилюк, тим самим дезорієнтував свого голкіпера і так м’яч опинився в сітці (0:1). Деморалізовані гравці «Колоса» через хвилину ще раз пропустили. Теребовлянці вийшли два в одного захисника. І якщо з ударом Романа Дацюка кіпер справився, то повторний постріл від Романа Бочака Олександр Чернятинський був безсилий ліквідувати (0:2).

Красивою видалася урочиста церемонія нагородження володаря і фіналіста кубка Тернопільської області. Першими до нагородження вийшли футболісти з Бучача. Вони своєю самовідданою грою заслужили хороших слів похвали, не даремно переможці – футболісти «Ниви» влаштували бучацькій команді коридор слави. Так воно, власне, і має бути, гравці повинні з повагою відноситися один до одного, що вони власне продемонстрували, як на футбольному полі (не отримавши жодної картки на дві команди!), так і за її межами.

Після вшанування переможених, свою порцію вітань отримали гравці, тренери та керівництво ФК «Нива» (Теребовля). Вони були нагороджені медалями зі спеціальним гравірування саме під цей поєдинок, і, звичайно, красень-кубок. Його з рук голови Асоціації футболу Тернопільщини Тараса Юрика, під звуки всесвітнього хіта «We Are the Champions», отримав капітан теребовлянської «Ниви» Павло Макогон.

«Колос» (Бучач) – «Нива» (Теребовля) – 0:2 (0:0)

24 серпня. В. Гаї. Сільський стадіон. +22 град.

Арбітр – Олег Когут (Тернопіль), асистенти – Сергій Харчук (Тернопіль), Юрій Королюк (В. Глибочок).