Термінал збирання даних. Що це таке та для чого він потрібний

 

Термінали збору даних — це портативні апарати з убудованим сканером штрихкоду, які застосовуються для автоматизування товарного обліку на складах та у сфері торгівлі. Пристрій сканує штрихкоди з етикеток, опрацьовує інформацію та передає її до бази.

Види терміналів збирання даних

Існують декілька видів терміналів, різних за функціоналом, зовнішнім оформленням і технічними характеристиками. До найрозповсюдженіших із них належать вироби:

  1. Початкового класу. Такі прості моделі підходять для інвентаризування залишків на складах і в магазинах без під’єднання до програм обліку й інтернету. Після введення даних через клавіатуру або сканування інформація зберігається у вигляді текстового файлу. Для її перенесення потрібно під’єднатися до пристрою (ПК або планшета), здатного акумулювати й опрацьовувати інформацію.

  2. Кишенькового типу. Ці апарати дають змогу отримувати потрібну інформацію з віддаленої бази даних, підтримуючи зв’язок із комп’ютером через WAN, Wi-Fi, GPS або Bluetooth. Кишенькові моделі незамінні для експедиторів, працівників служб доставляння тощо, які працюють здебільшого на виїзді.

  3. Повнорозмірного типу. Таке обладнання для автоматизації торгівлі може під’єднуватися до бази даних у бездротовому режимі, обладнане повноцінною клавіатурою та вбудованими сканерами різних видів і частот. Прилади незамінні під час роботи на складах, будмайданчиках, у вантажівках водіїв-далекобійників, на вежах із видобутку нафти та просто на вулиці. Деякі моделі здатні працювати навіть під водою.

Застосування на складі

Використання терміналів збирання даних допоможе навести лад на складі. Автоматизування роботи дає змогу уникнути помилок під час інвентаризування, уточнити місця зберігання позицій, прискорити збирання замовлень.

Застосування у сфері торгівлі

Термінали збору даних мають безліч корисних функцій для автоматизування товарного обліку в магазині. Ці пристрої вирішують такі завдання:

  • ідентифікування товару після сканування штрихкоду;

  • сортування за конкретними параметрами: категорією, виробником, залишками тощо;

  • пошук потрібних позицій на складі, прискорення збирання замовлень;

  • пришвидшення інвентаризування, зменшення витрат робочого часу;

  • звіряння, опрацювання та систематизування отриманої інформації, аналітика та створення звітів.

Використання обладнання для автоматизації торгівлі дає змогу істотно (щонайбільше в 5 разів) зменшити час виконання операцій. До того ж у разі автоматизування робочих процесів виключається ризик помилок через людський чинник.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *