Тернопільщина: який розмір грошової застави на місцевих виборах

Тернопільщина: який розмір грошової застави на місцевих виборах

Відповідно до Постанови №246 Центральної виборчої комісії від 10 вересня, на Тернопільщині найбільший розмір грошової застави для участі у місцевих виборах 25 жовтня визначений для списку кандидатів у депутати обласної ради – 178 тисяч гривень.
Для кандидатів на посаду міського голови Тернопільської громади ця сума становить 39,7 тисяч гривень. Про це повідомляє ОПОРА.
У абзацах 1-2 частини 2 статті 225 Виборчого кодексу України вказано, що кандидат у депутати, який висувається шляхом самовисування у багатомандатному виборчому окрузі, чи організація партії, яка висунула кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради, де у громаді до 10 тисяч виборців, вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу з розрахунку двадцять відсотків мінімальної зарплати у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу. При цьому визначено, що кандидат-самовисуванець вносить такий платіж за себе, а партія, яка висунула кандидатів вносить цей платіж за кожного кандидата одним платежем.
Станом на 5 вересня розмір мінімальної зарплати становив 5000 гривень. Таким чином у 28 громадах Тернопільщини, 7 селищних та 21 сільській, де число виборців менше 10 тисяч, сума грошової застави для кожного кандидата у депутати місцевих рад становить 1000 гривень. У цих громадах ради будуть налічувати по 22 депутати.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *