Тернопільщину представили на форумі «Європа-Україна» у Польщі

Тернопільщину представили на форумі «Європа-Україна» у Польщі
Темою цьогорічного 13-го економічного форуму «Європа-Україна», що проходив 4-5 лютого, стали питання продовження реформ та модернізації України в ситуації зміни влади в Києві внаслідок президентських і парламентських виборів. Дебати форуму зосередились на ключових питаннях розвитку економічного потенціалу України, можливостей регіонів та співпраці з партнерами з Польщі та інших європейських країн. Також розглядали умови побудови сучасного територіального самоврядування та громадянського суспільства, обговорювали питання безпеки України у системі європейських та глобальних відносин.

Гості форуму  – понад 800 учасників з Польщі, України, сусідніх країн та США – представники урядів, політики, дипломати, бізнесу, місцевого самоврядування, європейських інституцій, міжнародних організацій, експерти та аналітики. Делегацію від Тернопільщини очолив голова обласної ради Віктор Овчарук.

Під час форуму організатори провели більше ніж 40 панельних дискусій, розділених на тематичні блоки: бізнес, інвестиції та економіка, європейська інтеграція та реформи, міжнародна та безпекова політика, а також суспільство, освіта та «молодіжна» політика та співпраця. Говорили також про нові ініціативи в українсько-польських взаєминах.

Виступаючи під час панельної дискусії «Незавершена реформа. Дебати про українські місцеві органи самоврядування», Віктор Овчарук наголосив на необхідності продовження та успішного завершення реформи децентралізації: «У 2014 році розпочалась одна з наймасштабніших реформ в державі – реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади шляхом передачі на місця реальних повноважень та обов’язків, а також відповідного матеріального ресурсу.Ми кілька років працювали над її реалізацією, і нам вдалось досягти значних результатів завдяки тому, що в області була проведена належна роз’яснювальна робота щодо засад реформи. Процес об’єднання проходив у складних умовах. Необхідно висловити щирі слова вдячності за допомогу нашим європейським та американським колегам, які підтримували реалізацію реформи в Україні в цілому та на Тернопільщині зокрема. У переважній більшості новоутворені громади показали хорошу динаміку економічного зростання, грамотне управління ресурсами територій, позитивний темп приросту доходів до місцевих бюджетів. Держава забезпечила підтримку розвитку громад у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Під час консультацій, які розпочали наприкінці минулого року і продовжуються сьогодні, ми докладаємо зусиль, щоб при затвердженні кінцевого варіанту перспективного плану обласна державна адміністрація та  уряд врахували усі проблемні питання, які були б обговорені за участі органів місцевого самоврядування і щоб на його основі провести місцеві вибори. Тернопільська обласна рада висловила свою чітку позицію із зазначеного питання.

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація влади) є однією з найбільш успішних в історії України, однак, для її результативного завершення необхідні відповідні законодавчі механізми.

Нині маємо констатувати: якщо не зміняться деякі правила у міжбюджетних взаємовідносинах, то у нових ми ризикуємо отримати  багато застарілих проблем  не тільки фінансового, але й політичного характеру».

Також у рамках форуму відбулась зустріч тернопільської делегації з маршалком Підкарпатського воєводства Владиславом Ортилем.

Обидві сторони підкреслили, що Україна в цілому і Тернопільщина зокрема мають величезний потенціал – виробничий, природний, науково-технічний. «Разом з тим, – зазначив Віктор Овчарук, – нам потрібен більш ефективний діалог та співпраця влади, бізнесу та громадянського суспільства, а також підтримка наших міжнародних партнерів. Важливе співробітництво у економічних, суспільних, культурних галузях –  можливості розвитку туризму, програми співпраці молоді, зміцнення позиції громадян у суспільному та політичному житті, спільні проекти у медіапросторі та культурі тощо».

Напркиінці зустрічі маршалек Підкарпатського воєводства і голова Тернопільської обласної ради  висловили взаємні побажання щодо подальшої реалізації таких спільних проектів.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares