Зовні – музичний інструмент, а всередині – цікава книга. Незвичайний артбук виготовили працівники та читачі Тернопільської міської бібліотеки для дорослих №4.
Для оформлення використовували абсолютно різні матеріали – дерево, тканину, солому, кольоровий папір, фарби, стрічки, нитки для в’язання, серветки, вишивку, мелену каву і навіть макарони.
Ідея створення власними руками книг, присвячених Шевченку, з’явилася у директора Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Ніни Денисюк. Протягом кількох місяців бібліотекарі придумували власні проекти книги для Великого Кобзаря.
– Всі твори Шевченка виконували на кобзі, тому ми вирішили виготовити артбук саме такої форми, – розповідає завідуюча бібліотекою Світлана Козелко. – Хотілося, щоб книга була не стандартна і цікава. Щоб вона спонукала людей, які не читали поезію Великого Тараса, відкрити для себе його творчість.
Дерев’яний макет кобзи виготовив Андрій Козелко. Всередину інструмента вмонтовано дев’ять сторінок з поезіями та ілюстраціями. В майбутньому їх кількість збільшуватимуть.
– До творчого процесу долучалися як працівники бібліотеки, так і наші читачі. Ми розповіли про цей проект на нашому блозі і досить швидко з’явилося багато охочих нам допомогти, – розповідає пані Світлана.– Мій чоловік зробив сам інструмент. Мама вишила портрет Шевченка. Наталя Бартух та Тетяна Бейгер за допомогою техніки квілінг оформили сторінку з уривками віршів про природу. Наша читачка Тетяна Бартух графікою оформила уривок з поеми «Сон», а Олена Праскурнича створила картину з макаронів та проса. У художньому оформлені артбуку активну участь взяла Тетяна Казаєва.
Шевченкова кобза стане чудовою прикрасою етно-центру, який вже близько року діє при бібліотеці. Всі охочі можуть подивитися на унікальну книжку і також взяти участь у її розширені. Переконана, тернопільська кобза не одного читача спонукає прочитати твори Великого Кобзаря.
Юля ТИМКІВ.