У грудні святковий настрій непомітно оселяється у наших домівках разом із ароматом мандаринок, подарунками та ялинкою. Як прикрасити свою домівку, аби зробити приємний сюрприз рідним та здивувати гостей, радять талановиті майстрині.
Під час новорічного ярмарку, який минулих вихідних відбувався у Тернополі, вони продемонструвати оригінальні та екологічні прикраси на будь-який смак. Це і креативні ялинки, і різдвяні віночки, прикраси з пап’є-маше, фетрові та дерев’яні іграшки, ляльки та пряники.
Дивовижні вироби із дерева – розмальовані олені, різдвяні зірки, сердечка та дощечки з написами, чобіт на подарунки та коник «Едуард». Все це на прилавку у майстерні декору «Гудзик». Як розповідає майстриня Оля Багрій, іграшки вона почала робити ще чотири роки тому.
– Натхнення береться звідусіль, це може бути переглянуте кіно, гарна музика, також мене надихають речі інших майстрів, їхня естетичність і краса, мої друзі та сім’я, – додає вона.
Оля радить зробити вдома святкові гірлянди – різноманітні фігурки (святкові зірочки, сніжинки або оленів з паперу чи картону) приклеїти до звичайнісіньких ниток для шиття. Якщо ж вмієте шити, то такі гірлянди можна виготовити за допомогою швейної машинки. А ще разом з дітками можна зробити паперові будиночки і розмалювати. Або ж із шматочків тканин чи фетру пошити ялиночки, алгеликів – такі іграшки найприємніші для душі.
– Ми створюємо ялинкові прикраси з природних матеріалів, фетру, різноманітні предмети інтер’єру, – розповідає майстриня Алла Рожко. – Переконані, що безліч іграшок можна зробити своїми руками і вони створять затишок вдома. Головне не лінуватися і трішки пофантазувати. Речі, виготовлені власноруч, надзвичайно цінні, вони несуть особливу святкову енергетику. Тож, якщо ви прикрасите ними свою оселю на новорічно-різдвяні свята, то це лише доповнить особливу атмосферу цього періоду і приноситиме вам радість. Не випадково ми придумали також і назву їм: «Вдома добре». Це є такий своєрідний слоган, щоб створити в людей відчуття, що вдома, в затишній атмосфері варто створювати святковий настрій власними руками.
Також виготовляють дівчата-майстрині і різдвяні віночки, та не лише із ялинки. Для цього згодяться звичайні гілочки, нитки, прянощі та шишки.
– Каркасом для віночка може слугувати картон або заготовка з пінопласту, – додає Алла. – Його потрібно обмотати натуральними бавовняними нитками, а тоді декорувати шишками, жолудями, зірочками кардамону, паличками кориці.
Юлія Рихліцька зі Збаража займається рукоділлям вже давно. Одне з її найулюбленіших занять – створення декоративних ялинок. Майстриня зізнається, ніколи навіть не підраховувала, скільки новорічних красунь створила. Їх часто замовляють на подарунки. Одну з найулюбленіших створювала майже два роки. Кожен елемент для деревця ретельно обирає, стараєтся, аби всі деталі були натуральні.
Горішки, жолуді, кокосове волокно, апельсинові шкірки, каштани, арахіс, пір’я – усі ці звичні речі у руках талановитої Юлі перетворюються на вишукані прикраси.
До Нового року ще є трішки часу, аби поекспериментувати. Тож запасайтеся натхненням…
Юля ТОМЧИШИН.