«Варто лише закинути рюкзак на плече і не боятися йти назустріч новому»
Студентки Наталія Дягель і Анна Гриник на власному прикладі доводять, що отримати максимум вражень можна за мінімум грошей
Одеса, Київ, Харків, Львів, Луцьк, Чернівці, Карпати та багато інших міст і місць України відвідали ці дівчата впродовж лише цього року. На перший погляд може здатися, що такі подорожі обходяться їм у кругленьку суму, та самі мандрівниці запевняють, що можуть вкластися і у 100 гривень. Вони розповіли «Нашому ДНЮ» про те, як подорожувати дешево та яскраво.
Наталя: – Вже на першому курсі університету ми зрозуміли, що студентство – це не лише маршрути «гуртожиток-універ і універ- гуртожиток. Це ще й найкращий час для подорожей.
Анна: – Я пам’ятаю, як Наталка колись сказала: «Слухай, та навіть нерегулярні перевезення кудись регулярно їздять». Після цього почали потроху їздити на малі відстані. Першим був класичний маршрут усіх тернопільських студентів – електричка «Тернопіль-Львів». Пам’ятаю, що вражень в нас залишився цілий вагон
Наталя: – Ми намагаємося шукати щось цікаве у тих місцях, де немає туристів. Звісно, не оминаємо найвідоміших і так званих «візитових» місць, та все ж намагаємося відкривати для себе щось нове. Нас часто питають, як знайти такі локації у чужому місті. Головна помилка – шукати. Такі речі самі знаходяться вже у дорозі.
Наталя: – Коли їдемо в подорож, то беремо з собою невелику суму грошей. Завжди вирушаємо в нове місто на два дні, обов’язково ночуємо там. Обираємо найдешевший вид ночівлі – хостели та гостини у друзів. Вже майже два роки подорожуємо, а ще жодного разу не доводилося ночували в готелі чи на вокзалі. Так вдається зекономити на житлі.
Анна: – Що стосується проїзду, то подорожуємо ми залізницею за студентськими квитками. Так дістатися до нової локації виходить десь удвічі дешевше. Також рідко користуємося громадським транспортом у новому місті. Це виходить дуже дорого, тому із задоволенням гуляємо вулицями. Буває, що за день ноги від ходьби аж болять. Зате потім сон хороший. Хочемо нарешті почати їздити автостопом, тобто попутніми автомобілями, – це ще бюджетніше.
Анна: – Ми не беремо з собою велику кількість їжі. Найчастіше купуємо харчі в місцевих супермаркетах, так виходить набагато дешевше.
Наталя: – Подорож до Одеси. А сталося це зовсім випадково. До нас в гості часто приїздить подруга з морського міста. Був випадок, коли вона дуже не хотіла з нами прощатися і жартома запропонувала поїхати з нею. На диво, ми згодилися, і вже через 15 хвилин рюкзаки були зібрані. Грошей у нас майже не було, тому це була наша найбільш бюджетна й спонтанна подорож.
Анна: – У нас величезна кількість планів. Хочемо поїхати до Вінниці, Івано-Франківська, Запоріжжя, Сум. Також хотілося б більше познайомитися не тільки з містами України, а й з різними природними об’єктами та заповідниками. Мріємо на власні очі побачити Бакоту та Асканію Нову.
Наталя: – Для того, аби отримати максимум вражень від мандрівок, не обов’язково витрачати багато грошей. Варто лише закинути рюкзак на плече, а далі не боятися йти назустріч новому.