При застуді просто незамінний чай з кардамоном. Він усуває біль в горлі та сухість. Заварюють чай так: 8 частинок кардамону на 1,5 літра води. Кип’ятити 5 хвилин на повільному вогні, потім настояти 15 хвилин. Можна додати скибочку лимона, а також мед або молоко за смаком.
Липа, калина, малина дуже добре знижують температуру тіла. Якщо застуда супроводжується нежиттю, то ніс бажано промивати морською водою. Гарний і дієвий засіб від застуди – настій із соснових бруньок. Готувати його так: беремо 1 ложку бруньок сосни і заливаємо в термосі 2 склянками окропу, залишаємо настоюватися на годину, потім проціджуємо і приймаємо по 1/4 склянки тричі на день. Цей настій допомагає позбутися від застуди та кашлю. За смаком можна додати мед або цукор.
Чудовим народним засобом від застуди є буряковий сік. Його потрібно пити по півсклянки кілька разів на день. Оскільки сік буряка дуже концентрований, то його можна розбавити наполовину з соком моркви. Буряковим соком капають ніс при нежитю як дорослим, так і дітям. Сік буряка у рівних пропорціях розбавляють кип’яченою водою і капають по 2-3 краплі в кожну ніздрю.
Корінь імбиру теж є прекрасним засобом в боротьбі з простудними і вірусними захворюваннями. Взяти три скибочки свіжого імбиру, залити окропом, настояти і за смаком додати мед.
При кашлі народний засіб – це сік редьки з медом. Чорну редьку потрібно вимити, зрізати вершечок, зробити поглиблення, додати туди мед. Далі редьку поміщають у склянку. Редька пустить сік, який потрібно пити по ложці 3 рази на день.
При болю в горлі є дієвий засіб: беремо півсклянки теплої кип’яченої води, білок одного курячого яйця і розмішуємо його в половинці склянки води, потім додаємо 1 чайну ложку соди і солі і розмішуємо і починаємо потихеньку в стакан додавати гарячу воду, але не окріп, щоб білок не згорнувся. І ось цим розчином потрібно полоскати горло кожні кілька годин.
І, звичайно, не забувайте провітрювати кімнату, в якій перебуваєте, – це слід робити якомога частіше.