Тернополян знову атакує кір

Тернополян знову атакує кір

За даними відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради, станом на початок тижня зареєстровано 845 випадків захворювань на кір серед населення м. Тернополя.

Інтенсивний показник захворюваності складає 391 випадків на 100 тис. населення, а пік захворюваності відмічається за період з 16.04.2019 по 22.04.2019 рік – 74 випадки.

Загалом від початку року у Тернополі захворіло 845 осіб.

Тернопільські медики наголошують про необхідність вакцинації від кору серед населення. Діти, які не мають жодного щеплення від кору не можуть відвідувати дитячі навчальні заклади і повинні бути вакциновані.

Також лікарі наголошують, що у віці 6-ти років дитина має мати дві вакцинації від кору. Одна вакцинація не забезпечує повного захисту від цієї недуги.

Довідка.

Нові дані Всесвітньої організації охорони здоров’я показують, що глобальна кількість випадків зараження кором зросла на 300 відсотків за перші три місяці 2019 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Географічне розмаїття країн наочно ілюструє глобальне поширення цієї інфекції, яка купує масштаби пандемії. Спалахи інфекції відзначаються у всіх регіонах світу, але найбільше постраждала Африка – там зафіксовано зростання захворюваності на кір у 700 відсотків.

Одна з найбільш постраждалих від епідемії країн – Мадагаскар, де, починаючи з вересня 2018 року, ця хвороба забрала життя щонайменше 800 осіб. Згідно з даними ВООЗ, сьогодні це країна з найбільшою кількістю випадків захворювання на кір в світі, при цьому в період з січня по квітень там було підтверджено 4 687 випадків (для порівняння: за цей період в минулому році на Мадагаскарі було підтверджено лише 27 випадків).

Друге місце посідає Україна – 25319 хворих, третє – Індія, де було зареєстровано 7246 таких випадків.

Різке зростання відзначається навіть в країнах з високим рівнем охоплення вакцинацією, таких як США, Ізраїль, Таїланд і Туніс.

Наразі 170 країн повідомили про 112163 випадків інфікування на кір у порівнянні з 163 країнами, в яких в перші три місяці 2018 року було зареєстровано 28124 випадки цього захворювання. Слід зазначити, у ВООЗ зізналися в тому, що фактичні цифри можуть бути набагато вищими: в світі документується лише один з десяти випадків хвороби.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *