Цілющі властивості хвої: заварюємо чаї та настої

Цілющі властивості хвої: заварюємо чаї та настої

Чи знаєте ви, що ялинки і сосни можуть не тільки прикрасити нашу оселю, а й стати цінним джерелом оздоровлення? Так, їхні голочки містять безліч корисних мікроелементів і мають широку оздоровчу дію.
Хвойна зелень містить цінні компоненти: хлорофіл, вітаміни, макро- і мікроелементи, фітогормони, фітонциди. Хвоя має протизапальну, протимікробну, потогінну, знеболювальну, жовчогінну, сечогінну дію.
Застосування хвої допомагає при захворюваннях серцево-судинної системи, дистонії судин головного мозку, розсіяному склерозі, поступній атрофії м’язів, у разі відшарування сітківки ока, міопатії, відновлює й очищує судинну систему. Завдяки наявності великої кількості аскорбінової кислоти, каротину і хлорофілу хвоя ялинки регулює обмін речовин, покращує кровотворення.
Бажано збирати хвою в кінці літа або восени. З дерев голочки потрібно відокремлювати так, щоб їх основа залишалася на гілках.
Голки хвої можна заморозити або висушити. Для заморозки наріжте голки маленькими шматочками. Складіть в пакет або контейнер і заморозьте як звичайну зелень або овочі. Сушити голки краще в електросушарці. Можна в кімнаті або на балконі, заховавши від сонця. Сушені голки можна зберігати в банці чи полотняному мішечку – або змолоти їх у порошок у блендері або кавомолці.

Щоб поліпшити зір, пийте відвар із хвої: 5 столових ложок подрібнених голок залийте 500 мл окропу, витримайте на водяній бані 20-30 хвилин, залиште на ніч. Уранці процідіть і пийте по столовій ложці 3-4 рази на день після їди.
Імуностимуляційний чай: на трилітровий чайник візьміть півлітрову банку ялинової або соснової хвої з гілочками, залийте окропом і прокип’ятіть 15 хвилин. Можна додати трохи різних трав: споришу, листя смородини, малини. Відвар настояти. Такий чай очищає серцево-судинну систему, виводить радіонукліди, лікує нирки, відновлює весь організм. Повний курс лікування – 4-5 місяців. П’ють сосновий чай в кількості не більше 2-3 чашок в день, в напій можна додати мед або цукор, користь від цього не зменшиться, а смак покращиться.
Ванни із соснової хвої мають надзвичайно заспокійливу дію, чудово укріплюють нерви і серце. Тому вони застосовуються при серцевих хворобах, нервовій збудженості, безсонні, хворобах шкіри, для зміцнення і поновлення сил. Зелені голочки заливають холодною водою і кип’ятять півгодини. Добре закрити і залишити на 12 годин настоюватися. Хороший екстракт має коричневий колір. Дуже корисні такі ванни з додаванням морської солі. Слід стежити, аби вода не була надто гарячою.
У сезон застуд і грипу перед виходом на вулицю розітріть пальцями краплю ялинового масла і змастіть ним ніс. Тоді ніяка інфекція до вас не пристане.
Для загального зміцнення склянку хвої промийте, подрібніть, залийте 600 мл окропу. Дайте постояти 1 годину під кришкою, потім вичавіть у настій сік із половинки лимона і процідіть.
Оздоровлення шкіри, усунення зморшок: змішайте 30 грамів хвої (промитої і подрібненої), столову ложку оливкової олії і 3 ст. л. меду. Отриману суміш намастіть на шкіру та змийте теплою водою через 10 хвилин. Повторити через два тижні.
Відновлення печінки: 2-3 ст. л. голок залити окропом і півгодини прокип’ятити. Потім процідити. Пити по 100 мл на добу.
Сечогінний засіб: 1 ст. л. хвої залийте 250 мл окропу. Настоювати 30 хвилин, процідити. Приймати по столовій ложці чотири рази на день після їжі.
Хвоя сосни з шипшиною і цибулевим лушпинням від тиску: 5 великих ложок хвої перемішують з 3 великими ложками плодів шипшини; додають 2,5 ложки лушпиння цибулі; заливають компоненти літром окропу і ставлять на помірний вогонь.
Коли суміш закипить, її слід відварити протягом ще 10 хвилин, а потім настояти не менше 12 годин. Приймають проціджений лікувальний засіб тричі на день по половині склянки.

Запобіжні заходи
Соснова хвоя за надмірного вживання може зашкодити організму. На тлі передозування хвоєю сосни часто розвиваються сильні головні болі і нежить, виникає нудота, а в особливо несприятливих випадках може розвинутися запалення шлунка і кишечника. Тому використовувати хвойні рецепти потрібно, ретельно дотримуючись дозування.
Вживати відвари і настої на основі голок не рекомендують, якщо є: гостра форма гепатиту та інші важкі ураження печінки; хронічна ниркова недостатності та серйозні запальні недуги нирок; індивідуальна несприйнятливість; серцева недостатність; інфекційні захворювання шкіри.
Також відмовитися від препаратів на основі хвої сосни слід вагітним жінкам і матерям, які годують малюків – корисні властивості сировини легко можуть обернутися на шкоду. Не рекомендується пропонувати напої з голок сосни дітям до 7-10 років.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *