Довкола будинку варто посадити кипариси, туї та криптомерію. А ось сансевієрія або «тещин язик» зволожує повітря, виробляє величезну кількість кисню і нейтралізує шкідливі випари, що виділяються синтетичними матеріалами.
Підвищити вологість повітря, дуже низьку в залізобетонних будинках, ви зможете, придбавши циперус, маранту, монстеру. На кухні, особливо якщо в ній є газова плита, корисно вирощувати хлорофітум. Це – рекордсмен рослинного світу з очищення повітря. Одного хлорофітуму цілком достатньо для мінімізації впливу чадних газів. До речі, якщо додати в горщик з рослиною активоване вугілля, це помітно підсилить його очисні властивості.
Бажано, щоб у будинку був хоча б один горщик з геранню. Вона дезінфікує приміщення й відганяє мух. А, за давнім повір’ям, ще й здатна виганяти з будинку погану енергетику.
Нейтралізувати радіаційний вплив комп’ютера допоможе кактус. Але це не означає, що його потрібно постійно тримати біля монітора. Він діє й на відстані. Корисно вирощувати на підвіконні зелену цибулю, часник, петрушку, селеру, кінзу й кріп, які теж створюють особливий мікроклімат. Приміром, цибуля і часник, які не тільки дезінфікують повітря, а й значно поліпшують сон, рекомендують вирощувати на вікні спальні.
Але, звичайно ж, вони – не для вітальні. Для неї – інший набір. Дуже прикрасять кімнату фікус, кротон, лимон, лавр, пальма, папороть, аспарагус, агава. Створюючи кімнатні зелені зони, не забувайте, що не з усіма рослинами можна ужитися. Деякі з них можуть викликати алергійні реакції або навіть отруєння в людей і тварин. Такими небажаними сусідами є дифенбахія, примула, бальзамін і та інші. Тому, перед тим, як занести якусь рослину у свою квартиру, потрібно ближче з нею познайомиться і не зайве – порадитися з людьми, що розуміються на квітах.