
У Чорткові працюють над безбар’єрністю у громаді. Один із нових проєктів – створення туристичного маршруту з перекладом на жестову мову для людей із порушенням слуху та мови.
Що це означає?
Інноваційний підхід до туризму.
QR-коди на туристичних об’єктах.
Відео з жестовим перекладом про історію міста.
Як це працює?
Незабаром на туристичних локаціях Чорткова з’являться QR-коди. Завдяки ним люди з порушенням слуху та мови зможуть не лише побачити пам’ятки, а й дізнатися історичні факти про них з професійним перекладом жестовою мовою.
Цей проєкт реалізується завдяки раднику міського голови з питань безбар’єрності Івану Космині, який домовився про співпрацю із ГО «Освітня допомога» з м. Хмельницький. У кадрі працювали та перекладали текст на жестову мову Оля Бурлаку та Лаура Іващенко.
Безбар’єрний маршрут з’єднає медичні, соціальні та освітні заклади, ЦНАП, парки, сквери, соціально-житловий комплекс «Чортків Єднає», благодійну організації «Дім милосердя», центр реабілітації дітей з інвалідністю «Дорога в життя» та будівлі ветеранів російсько-української війни, які отримали поранення.
Цей маршрут проходить через ключові інфраструктурні об’єкти, включаючи тротуари, зупинки громадського транспорту тощо. Разом із радником міського голови ми аналізуємо та виправляємо недоліки для створення зручного та доступного середовища.
Безбар’єрність потрібна не лише людям з інвалідністю. Нею користуються 45% мешканців громади: вагітні жінки, батьки з дитячими візочками, літні люди, особи з тимчасовим порушенням здоров’я.