У Кременецькому ботанічному саду з’явився «Трон природи» (ФОТО)

У Кременецькому ботанічному саду з’явився «Трон природи» (ФОТО)

Концептуальну скульптуру створив відомий митець із Кременця, який працює в найбільшому в Європі парку розваг Europa Park

Оригінальна ландшафтна композиція з’явилася у Кременецькому ботанічному саду. Нова локація з каменю і бетону припала до душі як місцевим жителям, так і туристам. Створив її відомий не лише в Україні, а й у Європі скульптор Василь Петровський.

У центрі експозиції – «Трон природи», в якому поєднується земне і небесне, ландшафт і розмаїття рослинного світу, масштабність і водночас дуже точні тонкі деталі – усе тут логічно продумане, філософсько-виважене і мистецько-довершене.

– Я дуже хотів створити не просто нову скульптуру, а справжню візитку Кременецького ботанічного саду, яка спонукатиме людей зупинитися і задуматися, – каже Василь Петровський. – Адже цей сад – яскравий приклад того, яка досконала, унікальна і неповторна її величність природа і саме її я зобразив у своїй культурі. Кожен елемент моєї роботи символічний і наповнений своїм сенсом. Тут є і поверхня землі, і її надра, а сам трон з обличчям дівчини втілює в собі небесну сферу.

Над скульптурою Василь Петровський працював протягом двох місяців.

– Я розпочав роботу 21 травня, – каже майстер. – Обрав місце, підготував його і працював аж до початку серпня. Виготовив скульптуру з бетону і каменю-ракушняка. Дуже важливо для мене було відчути характер місцевості, її глибинну сутність. Камінь я викладав спеціально так, щоб складалося враження, що це обрив скелі, обвітрений і вимитий водою. Щоб не видно було, що це зробила людина, а що все це – природний рельєф. Де не вдавалося це відобразити з допомогою каменю, я використовував спеціальний розчин. Зокрема, для створення коріння дерева. Багато людей, коли бачать мою роботу, думають, що це було коріння дерева. Я ж пояснюю, що на цьому місці не було нічого.

Майстер залучив до співпраці працівників ботанічного саду. Композицію з каменю гармонійно доповнили різними рослинами. Одні з них росли у саду, інші висадили лише зараз. Через три роки вони розростуться і буде ще красивіше, запевняє скульптор.

Відкриття композиції у Кременецькому ботанічному саду відбулося надзвичайно творчо і цікаво. В урочистостях взяли участь представники влади, природоохоронних та культурно-освітніх установ, працівники ботанічного саду та небайдужі кременчани. Автор проекту Василь Петровський зустрів гостей у робочому халаті та у футболці з власним логотипом. Він уособлював художника, який створює масштабні і творчі проекти, використовуючи для цього прості інструменти – лопату і тачку та важко працюючи.

– Щиро дякуємо майстру Василю Петровському за сподвижницьку, волонтерську працю, бажаємо невичерпного натхнення та оптимізму, нових ідей та успішних їх втілень. Сподіваємося, робота майстра, присвячена Її величності Природі, стане символом, візитівкою Кременецького ботанічного саду, своєрідним оберегом, – зазначили у адміністрації Кременецького ботанічного саду.

Сам же майстер розповідає, що планує створити у цьому мальовничому місці ще не одну скульптуру, адже його надихає мальовничий і старовинний Кременець.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *