У Максимівці на Тернопільщині висадили сто дерев в пам’ять про загиблих Героїв (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У парку Гідності місцеві активісти організували патріотично-екологічну акцію «Земля у нас одна!»

У вівторок, 26 березня, у селі Максимівка на Збаражчині кипіла робота. Місцеві жителі об’єдналися, аби очистити від сміття парк Гідності і висадити дерева  в пам’ять про полеглих Героїв, які віддали життя за Україну. На толоку зібралися кілька десятків людей, щоб спільними зусиллями зробити рідне село ошатнішим і затишнішим і віддати шану загиблим землякам.

Аби долучитися до акції, в Максимівку приїхали курсанти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, учасниці «Союзу українок» із Збаража, референт з питань екології Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Василь Шафран, учасники пластового осередку із Збаража.

У Максимівці облаштували у селі парк Гідності на згадку про мужніх захисників України. Цієї весни висадили близько сотні ялин і туй в пам’ять про Героїв.

– Ми не маємо змоги згадати тисячі загиблих поіменно, – каже заступник голови ГО «Максимівська ініціатива» Надія Тлумацька. – Сьогодні вшановуємо наших земляків із Збаражчини. Пам’ятаємо Андрія Чабана, який загинув у перші місяці війни. Він говорив «Це ж моя Україна – я маю її боронити». Не забули Сергія Долгіх із Заруддя, який мешкав у Києві, брав участь у Революції Гідності, був мобілізований. Загинув у 2014 році. Пам’ятаємо Василя Борисевича – підприємця із Лановеччини, який загинув на 31-му блокпосту. Володю Магльону із Бодак, який був поранений в бою і помер дорогою до шпиталю. Пам’ятаємо Тараса Михальського, який народився у Збаражі, жив на Вінничині, займався бізнесом. Він був на Майдані у Києві, пішов добровольцем на фронт, загинув на Бахмутській трасі і був похований серед неопізнаних солдатів. Лише через кілька місяців завдяки експертизі ДНК був відправлений на рідну землю. Доправляв тіло Тараса Михальського тодішній голова Збаразької РДА Юрій Горайський, який незабаром теж пішов добровольцем на війну і загинув у бою, прикриваючи своїх побратимів. Наш обов’язок не забувати  їх, так само як і наймолодшого Героя Небесної Сотні Назара Войтовича та хлопця у голубій касці Устима Голоднюка. У їх пам’ять і пам’ять тисяч інших загиблих на майдані та у війні на Сході ми посадили дерева у парку Гідності.

Розпочали акцію «Земля у нас одна!» із панахиди, яку відслужили отець Василь Шафран та парох місцевого храму Святого Архистратига Михаїла отець Василь Повшок.

– Сьогодні ми молимося за наших Героїв, тих, хто присвятив своє життя боротьбі за кращу долю, суверенність і  незалежність України, – сказав у своїй проповіді отець Василь Шафран. – А також в особливий спосіб вшановуємо їх пам’ять і висаджуємо молоді дерева, які прикрашатимуть це місце і нагадуватимуть нам про обірвані людські життя, поставлені на вівтар країни як жертвоприношення за нашу свободу і кращу долю України.

Отець Василь привіз саджанці кипарисів, які також висадили у парку Гідності.

Гурт «Акорд» та «Союз Українок» заспівали духовно-патріотичні пісні і таке щемливе «Боже Великий Єдиний». Взяли участь в акції і рідні загиблих героїв – батько наймолодшого Героя Небесної сотні Назара Войтовича Юрій та дружина Юрія Горайського Наталя – голова ГО «Єдина родина Тернопільщини».

– Приємно, коли громада шанує пам’ять про хлопців, – сказала Наталя Горайська. – Назар і Устим на Майдані висловили свою позицію і віддали за це своє життя. Кожен воїн із Збаражчини загинув у бою. Вони не робили це з примусу, а  з своєї волі. Ми маємо віддати шану всім загиблим і зробити висновки на майбутнє, що не варто ставитися байдуже до країни, мови та інших речей, які ідентифікують нас як націю.

– Щиро дякую за таку ініціативу, – додав Юрій Войтович. – Ці ялиночки будуть рости разом з тими дітьми, які їх садили. Коли вони стануть дорослими, то приведуть в цей парк своїх дітей і розкажуть їм про тих хлопців, які гинули на Майдані і на війні. І це буде найкраща пам’ять про них.

Учасники акції прибирали сміття, копали ями, носили воду і саджали дерева. На маленькі ялини прив’язали синьо-жовті стрічки. Всіх пригощали чаєм і печивом. У парку панувала атмосфера згуртованості, спільної праці заради доброї справи.

– Щиро дякую усім, хто підтримав нашу акцію, – сказав у своєму виступі голова «Максиміської ініціативи» Михайло Хомишак. – Дякуємо людям, які приїхали допомогти нам, «Максимівському кар’єру», що надав техніку, жителям села, які прибирали у парку. Дуже важливо турбуватися про те місце, де ти живеш і шанувати пам’ять про своїх Героїв. Будьмо єдині, як гілки, зв’язані у мітлу, адже тоді ніхто не зможе нас здолати, підтримуймо один одного, і тоді буде порядок в наших селах, містах і в країні.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *