У медиків швидкої Тернопільщини вчора був складний день: виїжджали на суїцид, до «ковідних» хворих, на аварії, нещасні випадки…

У медиків швидкої Тернопільщини вчора був складний день: виїжджали на суїцид, до «ковідних» хворих, на аварії, нещасні випадки…

6 жовтня медики швидкої допомоги Тернопільщини обслужили 309 викликів до пацієнтів, здійснили 111 госпіталізацій; з них у Тернополі обслужено 127 викликів, госпіталізовано 34 пацієнти.
Минулої доби зафіксовано 18 викликів до хворих з уже підтвердженим діагнозом ковід, госпіталізовано 17 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 6 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 17 пацієнтів, 14 госпіталізовано.
Вчора було багато виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою та поганим самопочуттям. Особливо непокоїть медиків швидкої збільшення кількості пацієнтів із двосторонньою вірусною пневмонією, спровокованою ковідом. Багато виїздів зафіксовано до пацієнтів із харчовими отруєннями, а найбільше – до хронічних хворих, на критичні стани й нещасні випадки. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття та в стані сильної алкогольної інтоксикації . Зафіксовано виклики на алергічні реакції, а також – на суїциди.
Так, 6 жовтня о 21.54 бригада швидкої виїжджала у м. Почаїв, на суїцид. Покінчив життя 59-річний чоловік, який зловживав алкоголем. Медикам не вдалося його врятувати, остання спроба суїциду виявилася фатальною.
Відзначилося 6 жовтня й побиттями. О 19.36 бригада швидкої виїжджала на вул. Чалдаєва у Тернополі, де надавала допомогу 51-річній жінці, яку під час сварки жорстоко побив співмешканець. Із забійними ранами тім’яної ділянки голови, закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, розладами психіки та поведінки (унаслідок вживання алкоголю) жінку доставлено у травмопункт лікарні швидкої допомоги.
Не обійшлося й без аварій. Так, о 3.06 районна бригада швидкої виїжджала у с. Товсте. 24-річний водій автівки не впорався з керуванням на мокрому асфальті й заїхав у кювет. Обійшлося без серйозних травм. Із легкими забоями та в стані алкогольного сп’яніння середньої важкості пацієнта, після наданої медичної допомоги, залишено на місці події.
Ще одна аварія сталася в Тернополі, на вул. Бережанській, куди о 8.49 виїжджала бригада швидкої. На пішохідному переході авто збило 11-річну дівчинку. Із закритою черепно-мозковою травмою, забійною раною тім’яної ділянки голови дитину, після наданої медичної допомоги, доставлено в обласну дитячу лікарню.
Збирання урожаю не минуло безслідно для 64-річного пенсіонера. Намагаючись обірвати яблука, він упав з дерева й травмувався. Бригада швидкої, яка виїжджала на цей виклик на вул. Київську, діагностувала у потерпілого забій грудної клітки. Після наданої медичної допомоги пацієнта шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.
Нещасний випадок трапився на вул. Чалдаєва у Тернополі. 76-річний чоловік, ідучи вулицею, послизнувся на мокрому листі й упав – обличчям об асфальт. Із забоями обличчя та лівого передпліччя пацієнта, після наданої медичної допомоги, доставлено у травмопункт.
Дощова погода – ворог безхатченків. Учора бригада швидкої виїжджала на вул. Бандери, в парк, де надавала допомогу хворому безхатченку в стані гострої алкогольної інтоксикації. Чоловік не міг згадати ні року свого народження, ні прізвища. Швидку викликали перехожі, оскільки чоловік лежав у парку на лавці без свідомості. Після наданої медичної допомоги пацієнта залишено на місці події, оскільки від госпіталізації він категорично відмовився.
Михайло ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *