У «Нафтогазі» пропонують розділити $2,9 млрд. від «Газпрому» між усіма українцями

У «Нафтогазі» пропонують розділити $2,9 млрд. від «Газпрому» між усіма українцями

Виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко пропонує керівництву країни розділити доходи від транзиту газу, а також отримані від російського «Газпрому» $2,9 мільярдів за Стокгольмський арбітраж, включаючи премію самого топ-менеджера, між усіма українцями.

На своїй сторінці у Facebook Вітренко заявив, що з відповідною пропозицією звернувся до керівництва країни ще в середині січня, але не отримав відповіді. «Я запропонував віддати мою премію безпосередньо українцям, заради яких досягав  таких екстраординарних результатів. І було б несправедливо, якщо тільки мої чесно зароблені кошти будуть порівну розподілені між усіма громадянами України, а 99,75 відсотків коштів, зароблених, насамперед, завдяки моїй роботі, розподілятимуть політики й чиновники не порівну, а як їм заманеться», – написав він.

За словами Вітренка, йдеться про згадані $2,9 мільярдів, отриманих за рішенням арбітражу, плюс $7,2 мільярди – гарантований дохід від транзитного контракту з «Газпромом», що загалом складає $10,1 мільярда. «У перерахунку на кожного громадянина України виходить близько 6 тисяч гривень, або понад 16 тисяч на кожне домогосподарство. Дуже важливо забезпечити ефективне використання цих грошей українцями. Також логічно і справедливо було б пов’язати ці виплати зі сферою газу. Тому потрібне обмеження – «на витрати на енергоефективність», – написав топ-менеджер НАК.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares