У селі на Збаражчині облаштували унікальну сольову кімнату. Для неї використали майже 2 тонни солі (ФОТО)

«На море поїхати можуть не всі, а тепер шматочок моря – у нас в селі»
Соляна кімната селі Максимівка Збаразького району.

Цілющі властивості солі відкрили стародавні ченці. Вони розміщували людей з різними хворобами у соляні печери. У Максимівці створили кімнату з аналогічним мікрокліматом.

Відкрили її на території місцевої лікарні. У соляній кімнаті безкоштовно оздоровлюватимуть військових, пенсіонерів, дітей. Перші відвідувачі зізнаються: не очікували чогось особливого, проте навіть після одного сеансу з’являється легкість у тілі та гарний настрій.

Створити таку кімнату надумав місцевий житель Михайло Хомишак. Чоловік очолює фермерське господарство «Михайлів сад». Заняття підприємництвом поєднує з громадською діяльністю, є головою громадської організації «Максимівська ініціатива».

Каже, що соляна печера в рідному селі була його мрією.

Голова ГО “Максимівська ініціатива” Михайло Хомишак.

– Я щасливий, що в моїй Максимівці вдалося затримати солоні бризки моря, шматочок солоних озер і дивних печер, – розповідає чоловік. – Як не прикро, але цей дар Бога не можуть відвідати всі сім´ї. Не завжди виходить сільським трудівникам викроїти час і кошти, щоб лікуватись та відпочивати на солоних берегах, дихати оздоровчим повітрям печер. Я мріяв відтворити це в соляній кімнаті у Максимівці.

Від виникнення ідеї до її втілення минуло два роки. Заручившись підтримкою друзів-однодумців, чоловік об’їздив десяток подібних кімнат в області та за її межами, цікавився методикою оздоровлення у монахів, оббивав пороги обласних і районних чиновників, заручився їх підтримкою. Переконував про необхідність такого «солоного дива» для діток, старших людей, для реабілітації та лікування військових.

– Втілювати мрії завжди нелегко, та дякуючи, насамперед,  друзям,  депутатам сільської ради і голові, громадам району, архітекторам, тепер у Максимівці є соляна кімната і тут лікуватимуть усіх, кому  це потрібно. А я думаю, що з часом в наш оздоровчий центр приїжджатимуть з інших сіл і міст, – каже пан Михайло.

Соляна кімната лікує бронхіти, алергії, астми, фарингіти, трахеїти, пневмонію, дерматологічні хвороби. Добре діє для загального зміцнення організму. Знімає синдром хронічної втоми, кашель через паління.

Лікарі кажуть: досить кількох процедур по 30 хвилин, щоб підвищити стресостійкість організму, очистити легеневу систему і значно зміцнити ослаблений імунітет.

Юрій Шепелик, виконавець робіт щодо облаштування соляної кімнати.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *