У Тернополі відбудеться прем’єра вистави «Вертеп», написаної штучним інтелектом

У Тернополі відбудеться прем’єра вистави «Вертеп», написаної штучним інтелектом

Тернополян запрошують на безкоштовну сучасну виставу «Вертеп».

Лише за два місяці команді громадської організації «Інститут міської культури» вдалося підготувати прем’єру сучасної вистави «Вертеп».

Відтак, дебютний показ відбудеться 14 грудня о 19:00 у креативному кластері Nа пошті.

Вхід на подію – вільний, за умови попередньої реєстрації: https://forms.gle/JVWfypSWiQq6RqaaA (кількість місць обмежена).

Це вже друга постановка Тернопільського тимчасового театру – колективу, в якому грають тернополяни та ВПО різного віку, і який експериментує з різними формами театру. Перша вистава в новому для нашого міста жанрі докудрами «Без назви» з аншлагом пройшла восени. Запис її можна побачити тут: https://www.youtube.com/watch?v=REK7XMkUzLE 

Режисером «Вертепу» знову став Ігор Кусяк – головний режисер театру «Березіль», засновник студії ораторського мистецтва «Майстерня слова».

Ось що каже керівник: «Робота проходить дуже атмосферно, тепло. Є довіра та відкритість. Нові учасники дуже швидко інтегрувалися в колектив. Цього разу до наших тренувань я добавив контактну імпровізацію, це метод, який допомагає проявляти свої емоцій «тут і зараз», фокусуватися на свої відчуттях, та довіряти партнерам в процесі.

Ідея щодо перформансу «Вертеп» виникла в ході наших занять: я дослухаюся до того, про що люди говорять, з яким настроєм приходять, а також дослухаюся до своїх відчуттів. Ця вистава буде дуже емоційною, в ній будуть елементи імпровізації, абсурдності та водночас багато сенсів та глибоких роздумів».

Головна тема «Вертепу» – іронія над сучасною цивілізацією. В основу тексту лягла однойменна поема Грицька Чубая і фрагменти, написані чатом GPT й творчо опрацьовані колективом.

Афіша, створена дизайнеркою з Херсона Світланою Ісаєвою, також демонструє образи традиційного вертепу в тлумаченні ШІ.

Вистава поєднає живу музику, відео, монологи та перформанси. Створення постановки було б неможливим без фінансової підтримки Фундації ЗМІN.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *