26 листопада видатному українському скульпторові Іванові Мердаку виповнилося б 90 років.
“Скульптор, який відчував душу дерева” – виставка з такою назвою діє у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. На ній представлені дерев’яні скульптури заслуженого майстра народної творчості України Івана Мердака, повідомили у музеї.
Іван Мердак – талановитий уродженець Лемківщини, який більшу частину свого життя проживав і творив на Тернопільщині.
На виставці представлені фотографії із зображенням творів митця та за роботою у майстерні; каталоги персональних виставок, буклети, афіші, журнали; народний чоловічий та жіночий одяг жителів Закерзоння з фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
Виставка триватиме до 1 грудня.
Що відомо
Іван Мердак — скульптор, лауреат багатьох престижних нагород, член Національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України. Мердак народився 26 листопада 1933 року у селі Райське (тепер територія Польщі) у родині сільського коваля. У 1946 році разом з сім’єю виселений до села Королівка Борщівського району Тернопільської області. У 1953-1955 роках навчався у Чернівецькому художньо-ремісничому училищі. З 1965 року жив у Тернополі, працював художником обласного виробничо-художнього комбінату. Спочатку творив у техніці тонованого гіпсу, а з 1972 року займався різьбою по дереву і коренепластикою. Помер 27 травня 2007 року.
В одній зі статтей про скульптора в газеті “День” згадується, як відомий бельгійський скульптор Тьєрі Вергелєн, відвідавши майстерню Мердака, констатував: «Мердак — це відкриття! Щоб зробити скульптуру, він зміщує природні форми. І цим надає їй руху. Маємо цілу науку. Я такого дива, таких речей не бачив».