Уже стало гарною традицією щороку, 23 вересня, проводити святкові урочини з нагоди дня народження нашої славетної землячки Соломії Крушельницької, чия ім’я з 1963 року носить Тернопільське обласне державне музичне училище та яке я очолюю на посаді в.о.директора з 1 вересня цього року.
У 145-й день народження Соломії студенти училища та викладачі закладу зібралися біля пам’ятника у центрі Тернополі – єдиного у світі, виконаного у повний зріст співачки, аби низько вклонитися та висловити слова глибокої поваги їй за те, що вона понад любила українську землю, українську мову та українську пісню, та ще раз висловити своє захоплення її неперевершеним талантом та голосом і сказати вкотре «Браво! Соломія!».
Ця велика Українка стала єдиною жінкою ХХ століття, яка змогла піднятися на вершини світових сцен на рівні з чоловіками. За її працелюбство, наполегливість, глибоку жертовність та безмежну любов до України її можна віднести до списку найвизначніших жінок Української землі: Королева Франції Анна Ярославна, Роксолана, Леся Українка, Олена Теліга, та багато інших видатних українок…
Життя і творчість Соломії – це не тільки хрестоматійний приклад для наслідування для молодого покоління. Це – взірець того, як потрібно любити рідну землю, яка дала життя: повертатися з далеких діаспор та будувати власну державу.
«Сподіваюся, що слова, виголошені про силу і велич нашої землячки – Соломії Крушельницької, її роль у популяризації українського мистецтво та українського слова через народну пісню, будуть підкріплені конкретними справами для утвердження, панування та розвитку української культури та мови на нашій рідній землі! Вірю, сильна держава черпає сили для розвитку з народної мудрості та власної національної культури», зазначила Лариса Римар, директор Тернопільського музучилища імені С.Крушельницької.
У Тернопільському краєзнавчому музеї відбулося урочисте погашення поштової марки, приурочене 145-річниці з Дня народження Соломії Крушельницької. Для цієї події замовляли спеціальний штемпель. Тепер у філателістів є можливість поновити свою колекцію ексклюзивом. Штемпель буде зберігатися у музеї ТОДМУ ім.С.Крушельницької як музейний експонат.