Українці купуються на слова політиків-обіцяльників і потім за це дорого платять

Українці купуються на слова політиків-обіцяльників і потім за це дорого платять

На Сході майже щодня гинуть наші воїни. По одному, двоє, а то й по четверо. За червень на Донбасі загинуло 15 українських військових. А влада ганебно мовчить. Ні оголошення жалоби, ні нормального людського співчуття. Зате під час майбутніх президентських та парламентських виборчих перегонів кандидати, мабуть, їздитимуть на фронт. Позуватимуть перед фото- і телекамерами. Таке вже було. Але краще б до цього часу закінчилася ця війна, яка є тривалішою в Україні, аніж Друга світова. 

Наразі влада піариться на соціалці. Скільки помпи довкола підвищення на кілька гривень пенсії і прожиткового мінімуму! Той нещасний мінімум із першого липня зріс аж на 77 гривень – до 1777. Ото «заживуть» українці!

Щодо підвищення пенсій, то, за даними Мінсоцполітики, це «благо» стосується 700 тисяч пенсіонерів, які отримують мінімалку. Виплати збільшуються на 62 гривні. Відповідно, пенсії для таких громадян зросли із 1373 – до 1435 гривень. А також (і без того щасливчики) надбавку мають пенсіонери, які отримують не більше 13730 гривень. З цього місяця їм виплачуватимуть 14340 гривень.

62 гривні, 77 гривень… Чи знають державні мужі, що можна купити за цю мізерію?..

А знаєте, скільки в Україні коштує стати президентом? У Комітеті виборців підрахували: виборча кампанія на одного кандидата в президенти вартуватиме приблизно 80-100 мільйонів доларів. Може, й дорожче. За словами голови КВУ Олексія Кошеля, більшість грошей, які вкладаються у вибори – тіньові.

Згадана сума, до речі, не враховує такого фактору, як підкуп виборців. А це також коштує недешево. Всі політтехнологи кажуть: можливо докупити 15-20 відсотків голосів. І навіть усі 25! На жаль, політики разом із виборцями грішать цим.

А ще на виборах президента-2019 слід очікувати рекордну кількість кандидатів, прогнозують експерти. Півсотні. Уже більше двадцяти публічно заявили про свій намір балотуватися.

До слова, Центральна виборча комісія оцінює витрати на підготовку і проведення виборів президента у 2019 році у 2,354 мільярди гривень.

А знаєте, кого у президенти України готують американські політтехнологи? Колишнього «регіонала», міністра палива та енергетики часів Януковича Юрія Бойка. Того, який провернув одну з найскандальніших корупційних оборудок – купівлю бурових установок по 400 мільйонів доларів за кожну. Їхню реальну вартість завищили на 150 та 180 мільйонів доларів, відповідно. Справа дістала назву «вишки Бойка». Щоправда, нинішня влада Бойка так і не покарала. То ж він вирішив іти в президенти.

Американські політтехнологи вважаються найкращими у світі. То ж ліпитимуть з проросійського Бойка українського патріота і чесного громадянина?

І ще стосовно майбутніх виборів. За словами політекспертів, передвиборча кампанія знову буде зорієнтована на пенсіонерів. Адже значна частина молоді, людей середнього віку, кваліфікованих фахівців виїхали за кордон. Тому кандидати-популісти «підвищуватимуть» пенсії і мінімальні зарплати. Обіцятимуть нормальні тарифи й ціни. І від налаштованості пенсіонерів великої мірою залежатимуть результати виборів президента і парламенту.

От тільки ні новий глава держави, ні новообрана Рада не влаштують в Україні комунального та цінового раю і не виплачуватимуть високих пенсій. Нема такої можливості. І навряд, чи буде найближчим часом. Бо в країні війна, корупція, величезні борги перед закордонними кредиторами, економіка зростає поволі… Але люди купуються на слова обіцяльників. А потім за це дорого платять…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *