Зокрема, нардепи у 2019 році «висмокчуть» із кишень українців 1 мільярд 724 мільйони 286,2 тисячі гривень. Жодної копійки більше, аніж цьогоріч.
Кабміну потрібно 1,58 мільярдів гривень. Це майже на 200 мільйонів менше, ніж у 2018-у.
На Адміністрацію президента піде 1 мільярд 963,4 мільйони гривень, хоча у минулому бюджеті закладали 2,1 мільярд. Проте насправді «набігло» на діяльність АП аж 2,4 мільярди.
А ще платники податків профінансують вибори президента і парламенту. Вартість президентських перегонів вартуватиме бюджету країни 2 мільярди 355 мільйонів гривень. Парламентських – 1 мільярд 950 мільйонів. Плюс фінансування партій. У результаті, наступного року українці віддадуть на утримання влади і політиків 10 мільярдів гривень.
Щодо фінансування політичних партій. За два роки українські партії отримали більше мільярда бюджетних коштів, заявив голова Центру «Ейдос» Віктор Таран. Якщо точніше – 1 мільярд 147 мільйонів.
В Україні зараз зареєстровано 352 політичні партії. Куди до нас, приміром, Сполученим Штатам із населенням понад 320 мільйонів осіб, де немає такого «нашестя» партій? І де відповідальність за країну мають дві політсили: демократи і республіканці.
У США існує чітка двопартійна система. А для непарламентських та дрібних партій придумали термін – треті партії. Їх приблизно 15. Членські внески, пожертви, продаж книг, сувенірної продукції, організація зустрічей – ось за рахунок чого живуть тамтешні партії.
І ще. У Штатах під час виборів нема такого, як у нас, засилля політичної реклами на вулицях. Ні білбордів та сітілайтів з фейсами політиків, ні багатообіцяючих слоганів. Принаймні, я не бачила жодного білборда, де б красувались, скажімо, Обама чи Трамп. Симпатики того чи іншого політика біля своїх будинків виставляють невеличкі скромні таблички з його іменем.
А наші партії тратять на виборчі рекламні білборди вражаючі суми. Наприклад, за останні чотири місяці політпартії та потенційні кандидати у президенти витратили більше півмільярда гривень на рекламну кампанію тільки у вигляді білбордів та сітілайтів, заявив гендиректор «Комітету виборців України» Олексій Кошель. І зазначив: для повноцінної кампанії лише на зовнішню рекламу одна партія витрачає близько 18 мільйонів гривень на місяць.
Щодо витрачених майже півмільярда гривень, у «Комітеті виборців України» заявляють: сума є дуже великою і не відповідає тим цифрам, які подають партії у фінансових звітах до НАЗК. А це може означати, що «чесні» політики використовують тіньові схеми фінансування реклами.
Наших політиків і олігархів, крім українців, підгодовує і Європа. Через те євродепутати висловили обурення, мовляв, дірки в бюджеті України створюють олігархи, а закриває Євросоюз. Тому в Європарламенті вважають: в Україні необхідно змінити законодавство й унеможливити концентрацію багатства та політичної влади у декількох приватних руках.
Співробітник однієї з фінансових структур Євросоюзу Олександр Антонюк наголосив у інтерв’ю «Економічній правді», що річна фінансова допомога ЄС у розмірі 540 мільйонів доларів, власне, пішла «на закриття бюджетних дірок».
Чи варта наша влада, наші політики, аби сидіти на шиї народу і на європейському карку також? А щодо величезних полотнищ з фотографіями політиків чи з їхніми «мудрими» фразами, то вони просто дратують українців…