Унікальній могилі, що у селі Товстеньке на Тернопільщині, виповнилося 100 років (фото)

Унікальній могилі, що у селі Товстеньке на Тернопільщині, виповнилося 100 років (фото)


Cто років при в’їзді до села Товстеньке, що нині територіально належить Колиндянській громаді Чортківського району, височить 8-метрова символічна могила. Її насипали за ініціативи о. Івана Блавацького в пам’ять про полеглих у Першій світовій війні.


Величавий хрест виготовили місцеві ковалі – Михайло Прокопович і його сини Іван та Мар’ян. Символічна могила неодноразово зазнавала руйнувань від польської та радянської влад, але за рік до незалежності України її відновили.
Аби вшанувати подвиг предків, місцеві жителі та гості урочисто відзначили 100-літній ювілей пам’ятки. Урочини розпочали з молодіжної Хресної ходи, яка перемістилася до могили Українським січовим стрільцям. Відбулася панахида за участі священнослужителів, після якої військовослужбовці поклали до пам’ятки гірлянду пам’яті, а представники влади – лампадки.
З вітальними словами звернулися керівники обласної, районної та місцевої влади. Далі відбувся концерт за участі творчих колективів, духового оркестру Тернопільської військової частини А3215 і гурту «Тріода». А на завершення запалили Стрілецьку ватру.
Мешканці Товстенького влаштували також цікаву виставку. Бібліотекарка Ольга Качмарська підготувала патріотичні видання, Оксана Гоцалюк та Антоніна Грабець показали вишивані та солом’яні витвори. Окремо слід відзначити спільну діяльність учнів, директора та вчительки історії місцевої гімназії Марії Качмарської. Вони здійснили пошуково-краєзнавчі роботи і представили спільну працю – «Історична пам’ятка села Товстеньке – могила Січовим Стрільцям». Також було виставлено вишиті роботи Галини Савуляк із Кривенького.
З нагоди знаменної дати на фасаді місцевого храму Пресвятої Трійці за ініціативи краєзнавця Юхима Макотерського встановили пам’ятну дошку о. Івану Блавацькому.
Максим ОГОРОДНИК,
фото автора.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *