Держава живе від траншу – до траншу. Люди – від зарплати – до зарплати, від пенсії – до пенсії. Економіка постійно отримує фінансові «крапельниці» у вигляді позик від міжнародних інституцій, зокрема МВФ.
Ось і цього року Україна розраховує, що Міжнародний валютний фонд виділить уряду сім мільярдів доларів. Кредити потрібно віддавати. З великим відсотками. Але жоден уряд цим не переймався. Не з власних кишень кабмінівці повертають борги.
За які «успіхи» преміювали кабмінівців?
Через відсутність реформ, скандали, суперечливі закони сьогоднішній уряд зазнає чимало критики з боку суспільства. Як свідчать соцопитування, довіра до Кабміну катастрофічно низька. Проте це не завадило урядовцям отримати «тринадцяту зарплату» за минулий рік. Затягування пасків – для пересічних українців. Чиновників ні економічна криза, ні війна на Сході не стосуються.
Отже, майже всі співробітники Кабміну отримали за підсумками 2015 року премію «за результатами роботи за рік» у розмірі середньомісячної зарплати – у середньому 15 тисяч гривень. Пенсіонерові, який має «мінімалку», потрібно рік, аби отримати одноразову винагороду урядовця.
Фактичну «тринадцяту зарплату», яка нараховується за успішні результати роботи (хтось з українців відчув на собі «успіхи»?), виплатили «за рахунок економії фонду оплати праці». Про це йдеться у відповіді секретаріату Кабміну на інформаційний запит «Українських новин».
Щоправда, премію «за результатами роботи за рік» не нарахували чотирьом співробітникам: прем’єр-міністру Арсенію Яценюку, його заступникам Геннадію Зубку і В’ячеславу Кириленку та міністру Кабінету міністрів Ганні Онищенко. Чим результати їхньої діяльності відрізняються від результатів роботи інших працівників Кабміну – невідомо.
Загалом на зарплату кабмінівцям у листопаді минулого року було виділено 9 мільйонів 170 тисяч гривень. У грудні (без урахування премії за підсумками року) – 8 мільйонів 620 тисяч.
На кінець 2015 року в секретаріаті Кабміну налічувалося 583 співробітників.
Шокуюча платня керівників держпідприємства
Голові правління ПАТ «Укргазвидобування» Олегові Прохоренку вділили майже мільйон гривень зарплати у місяць. Про це на погоджувальній раді повідомив голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко і оприлюднив відповідні документи. Критикуючи провальну політику уряду, парламентарій заявив: 30 грудня минулого року Прохоренку встановили оклад у розмірі 398 тисяч гривень. Крім цього, згідно з колективним договором, йому нараховується щомісячна премія – 75 відсотків, надбавка за інтенсивність праці – 50 відсотків, надбавка за роботу з секретними документами – 15 відсотків. Разом виходить 955320 гривень на місяць.
Водночас, на підставі галузевої угоди, і грунтуючись на розмірі власного окладу, Прохоренко вирішив, що директори філій «Укргазвидобування» отримуватимуть 65 відсотків від його нового окладу, поінформував «Телеканал новин 24».
Олег Прохоренко, у свою чергу, підтвердив інформацію про оклад, але, за його словами, надбавок не отримує. «Оклад у 398 тисяч встановлений рішенням НАК «Нафтогаз», згідно з постановою Кабінету міністрів… Зараз обговорюється премія… але це питання до кінця не вирішене», – заявив він. Прохоренко вважає таку зарплату нормальною для корпоративного сектора. На його думку, підняття зарплат до ринкового рівня – єдиний спосіб подолати коррупцію.
Для порівняння: у президента України посадовий оклад у 2016 році складає 11 тисяч гривень, у прем’єр-міністра – вісім тисяч.
І мільйонери за грішми «на хату» шастають у державну кишеню
У грудні минулого року 177 народних депутатів отримали компенсації за оренду житла або винаймання готельних номерів у Києві. Відповідний список оприлюднений на сайті Верховної Ради.
Деякі «слуги народу», які взяли гроші на житло з державної кишені, далеко не бідні. Серед депутатів, які отримали компенсацію, фігурують імена бізнесменів з мільйонними доходами. Це, зокрема Олександр Вілкул, брати Дмитро і Михайло Добкіни, закарпатський олігарх Михайло Ланьо, бізнес-партнер Бориса Колеснікова – Денис Омельянович, син аграрного олігарха Андрій Вадатурський (статки його батька оцінюють майже у мільярд доларів). Екс-регіонал, член депутатської групи «Відродження» Станіслав Берьозкін, який посів 38 місце у рейтингу «Forbes» – «100 найбагатших-2015».
Є у списку віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій, глава фракції «Самопоміч» Олег Березюк, депутат від Радикальної партії Олена Кошелєва та інші.
… А тим часом фракція «Блок Петра Порошенка» наполягає негайно створити тимчасову слідчу комісію для розслідування фактів підкупу народних депутатів, оприлюднених Генпрокуратурою. Про це заявив перший заступник голови фракції «БПП» Ігор Кононенко. За його словами, комісія має розслідувати факти політичної корупції, особливо щодо прийняття змін до Конституції. Під час розгляду змін до Основного Закону виникло багато чуток про торги за голоси та про обіцянки оплати за голос. Прокуратурі відомі факти отримання окремими нардепами коштів для вирішення тих, чи інших питань.
Виборцям також буде цікаво.
Ольга ЧОРНА.
зато учителя получили за январь месяц, с учётом увеличения зарплат, от 200 гривен и больше заработную плату меньше . Всё по справедливости им.