Штати страждають від урагану «Ірма» у фінансово-економічному плані. А Україна від урагану «Міхо Саакашвілі» – у політичному.
Минулої неділі цілий день «крутили» кіно під назвою: «Прорив українсько-польського кордону грузинським джигітом».
І чомусь цього разу ні владу, ні нардепів, ні прихильників екс-очільника Одещини не хвилювало, що перипетії на кордоні – знахідка для російських пропагандистських ЗМІ. Росія справді неабияк зловтішалася у своєму інформаційному просторі з наших подій. Західні медіа також «ласують» цією новиною.
А що після цього робити українцям, які стоять у чергах на кордонах по п’ять-шість-вісім годин? Адже політики, які представляють найвищий законодавчий орган держави, образно кажучи, начхали на закони.
Нардепів-порушників, а це – Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Юрій Дерев’янко, Павло Костенко та Дмитро Добродомов – обіцяють покарати. Начебто, готують подання для зняття недоторканності. І порушать кримінальне провадження. «Однозначно покарають» і Саакашвілі, заявив нардеп від «БПП» Іван Вінник.
Невже українців очікує ще одне кіно: «Генпрокурор Луценко – проти Тимошенко?».
Саакашвілі повинен розуміти: його витівка дивідендів Україні не принесла. В якій країні Європи політики йшли на прорив державних кордонів?
Президент Петро Порошенко також, мабуть, чухає голову, бо позбавленням Саакашвілі громадянства створив собі проблеми. Навіть політехнолог Порошенка Ігор Гринів у інтерв’ю телеканалу ZIK сказав, що позбавлення Саакашвілі громадянства – політична помилка влади.
До речі, рейтинг Саакашвілі не був високим. Експерти кажуть: всього відсотків п’ять. Але президент постарався, щоб його підвищити. В Україні, як відомо, ображених люблять і їм співчувають. А Саакашвілі в очах багатьох українців саме таким і є.
З цього приводу Метью Купфер, редактор «Громадського», зазначає: «Порошенко тепер шкодує, що позбавив Саакашвілі громадянства. Саме цим вчинком він відновив політичну кар’єру Міші».
А перипетії з потягом «Перемишль-Київ»? Агентство «Reuters» процитувало Міхеїла Саакашвілі під час його перебування у вагоні поїзда, що так і не отримав дозволу перетнути україно-польський кордон у неділю 10 вересня: «Порошенко взяв усіх пасажирів потягу в заручники і розповідає, що ніхто звідси не вийде». І це при тому, що «тут є діти, є звичайні громадяни України, які хочуть повернутися додому».
Припинити пропуск людей через кордон і змусити «Укрзалізницю» зупинити потяг на польській стороні було вельми немудрим кроком з боку української влади.
Польське видання «Wschodnik», у свою чергу, написало про те, як українська сторона огородила свою частину кордону колючим дротом. Офіційна версія прикордонної служби України – посилення заходів безпеки у зв’язку з проведення російсько-білоруських навчань «Захід-2017». Неофіційна – дротом убезпечувалися саме від Саакашвілі та його групи підтримки.
А як безглуздо виглядало повідомлення українських прикордонників, що перехід «Шегині» замінований. Звісно, автори цієї ідеї – не прикордонники. Вони – виконавці.
Україна понесла іміджеві втрати після ситуації довкола Саакашвілі. І це прикро, враховуючи війну на Сході і необхідність підтримки світової спільноти.
Президент Порошенко назвав «прорив» Саакашвілі злочином, «бо є конституційний принцип недоторканності державного кордону. Це питання національної безпеки держави».
До речі, за даними джерел видання «Апостроф», в українському політикумі, в оточенні президента Порошенка, ніхто до останнього не вірив, що Саакашвілі перетне кордон.
А Литва, після того, що сталося, й надалі готова надати Саакашвілі своє громадянство. Про це в ефірі телеканалу ZIK сказав депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічус. «Міхеїл Саакашвілі є дуже відомим міжнародним політиком і я дуже ціную реформи, які він реалізував у Грузії. Адже завдяки йому Грузія знову стала на європейський шлях розвитку… Після не зовсім вдалої політичної кар’єри в Україні, вважаю, що йому потрібно відійти і від України, і від Грузії та заспокоїтись», – зазначив Ауштрявічус.
Хтось вірить, що Міхо заспокоїться?